فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور سه روستای شهرستان؛

نیشابور برگزیده جشنواره روستاها وعشایر دوستدار کتاب کشورشد

سه روستای شهرستان نیشابور در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،سه روستای شهرستان نیشابور در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خوش درخشیدند.

محمدرضا مقدم پاشا، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور اعلام کرد: در اختتامیه هفتمین دوره جشنواره روستاها وعشایر دوستدار کتاب که با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی, علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مسئولان فرهنگی کشور  کشور به صورت مجازی برگزار شد سه روستای نیشابور برگزیده و تقدیر شدند.

وی ادامه داد: روستای برزنون بخش سرولایت شهرستان نیشابور به عنوان برگزیده و روستاهای بشرآباد بخش مرکزی و احمدآباد بخش میان جلگه به عنوان شایسته تقدیر هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شدند.

رییس اداره کتابخانه های عمونی شهرستان نیشابور افزود: آقای عباسعلی برزنونی مسوول کتابخانه عمومی شیخ فریدالدین عطار نیشابوری روستای برزنون و رقیه دلخانی دهیار روستای بشرآباد و خدیحه احمدآبادی از اعضای شورای روستای احمدآباد با همراهی روستاییان فرهنگ دوست حضور ارزشمندی دراین جشنواره داشتند و امیدواریم انتخاب این روستاها به فرهنگی تر شدن فضای روستا ها کمک کند و مشوق سایر روستاییان عزیز باشد.
 
گفتنی است به روستاهای برگزیده این برنامه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال هدیه نقدی از سوی نهادها و سازمان‌های همکار در این جشنواره پرداخت خواهد شد.

هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران از شهریورماه امسال با اعلام فراخوان آن شروع به کارکرد.شیوع و گسترش بیماری کویید ۱۹ باعث شد برگزاری این برنامه با رویکرد توجه به فضای مجازی برگزار شود و علی‌رغم شیوع این بیماری امسال ۲۰۵۰ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور در این برنامه شرکت کردند که نسبت به سال گذشته از رشد ۴۰ درصدی برخوردار است. 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ