فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛

لزوم احداث کتابخانه مرکزی در تربت حیدریه

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با محسن زنگنه، نماینده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با محسن زنگنه، نماینده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه دیدار و گفتگو کرد.

نماینده شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار کتابخانه های عمومی را یکی از ارکان فرهنگی جامعه دانست و کمک به رونق و پویایی کتابخانه را کمک به اعتلای فرهنگ جامعه و کاهش آسیبهای اجتماعی عنوان کرد.
 
محسن زنگنه از رشد کیفیت خدمات رسانی فرهنگی در کتابخانه های عمومی در سالهای اخیر تقدیر کرد و ادامه داد: برنامه های بسیار فاخری در سطح کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است و این برنامه ها به شناخت بیشتر کتابخانه های عمومی در سطح اجتماع منجر شده است.

آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه در این دیدار از حمایت و توجه نماینده منتخب شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه از اداره کتابخانه های عمومی تقدیر و تشکر کرد.

وی ادامه داد: تلاش در جهت اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرکتی پسندیده و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و خوشبختانه این امرمهم در بین نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

لازم به ذکر است این دیدار که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و پیگیری مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه انجام شد، درباره موضوعات مختلفی از جمله جذب سهمیه ویژه کتاب، ساخت کتابخانه در روستاهای پرجمعیت فاقد کتابخانه، ایجاد کتابخانه مرکزی و استاندارد در شهرستان، استفاده از ظرفیت خیرین در راستای تجهیز کتابخانه ها و ... بحث و تبادل نظر شد.

در انتهای این جلسه زنگنه بر لزوم ایجاد کتابخانه مرکزی در شهرستان جهت ایجاد شور و نشاط اجتماعی و افزایش سرانه مطالعه تاکید کرد.


 
نسخه قابل چاپ