فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز جهانی شیر مادر؛

ویژه برنامه«تغذیه با شیر مادر» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار برگزار شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار ویژه برنامه «تغذیه با شیر مادر» به مناسبت روز جهانی شیرمادر و با همکاری معاونت بهداشتی علوم پزشکی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار ویژه برنامه «تغذیه با شیر مادر» به مناسبت روز جهانی شیرمادر و با همکاری معاونت بهداشتی علوم پزشکی شهرستان برگزار شد.
در ابتدا طیبه نوروزی نژاد، کارشناس برنامه کودکان  و ترویج تغذیه با شیر مادر معاونت  بهداشتی علوم پزشکی گفت: شیر مادر علاوه بر ایجاد الگویی مناسب برای  رشد کودکان باعث ایمن کردن کودک در برابر بیماری های مزمن در سال های آینده می شود. با توجه به شیوع کرونا و چالش های بوجود آمده تغذیه با شیر مادر پایه و اساس مصونیت کودکان شیرخوار در ابتلا به این بیماری است.
وی افزود: امسال هدف سازمان بهداشت جهانی در هفته جهانی شیر مادر آگاهی با هم است و تثبیت این آگاهی سرلوحه قرار گرفته است. منظور از آگاهی اطلاع رسانی از مزایای شیر مادر است که باید با همکاری و مشارکت همه نهادها برای عموم مردم صورت گیرد و در مرحله بعد این مسئولیت همگانی را جهت تقویت و ارتقاء سطح دانش و آگاهی با حضور افراد مطلع و سازمانهای مربوط به مادران شیر ده تثبت کنیم تا بتوانیم گامی موثر در راستای سلامت کودکان برداریم.
در ادامه مرضیه محمدی مقدم، کارشناس گفتار درمان مرکز کلینیک سلامت در خصوص اهمیت گفتاردرمانی در کودکان نارس گفت: اغلب کودکانی که زودتر از موعد به دنیا می آیند در سال های ابتدایی زندگی مشکلات دیگری را نیز تجربه می کنند که مشکلات گفتاری از جمله تاخیر در حرف زدن نیز یکی از آن ها است که با گفتاردرمانی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

گفتنی است، در پایان جلسه کتاب «تغذیه با شیر مادر» اثر جوانا مورهد توسط سمانه خوشبخت، رابط خبری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار معرفی شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\سبزوار\تغذیه با شیر مادر\final\photo_2021-08-07_10-09-35.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\سبزوار\تغذیه با شیر مادر\final\photo_2021-08-07_10-09-05.jpg


Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\سبزوار\تغذیه با شیر مادر\final\photo_2021-08-07_11-03-01.jpg

 
نسخه قابل چاپ