فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی بجستان انجام شد؛

افتتاح ایستگاه دانایی در مرکز بازتوانی معتادین امید بجستان

به همت اداره کتابخانه های عمومی بجستان و با همکاری اداره بهزیستی شهرستان «ایستگاه دانایی» در مرکز درمان و بازتوانی معتادین امید بجستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در ایام سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری اداره کتابخانه های عمومی از «ایستگاه دانایی» در مرکز درمان و بازتوانی معتادین امید بجستان با حضور علیرضا صغیر رئیس اداره کتابخانه ها، مجید ازقندی رئیس اداره بهزیستی ، مهدی حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و مجتبی عاملی مسئول کتابخانه شهید رجایی رونمایی شد.

مجید ازقندی، رئیس اداره بهزیستی در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از ابتکار ارزشمند اداره کتابخانه ها در همکاری جهت افتتاح ایستگاه دانایی گفت: حدود 30 نفر در حال حاضر در این مرکز تحت درمان هستند و تعدادی از آنها دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند که لزوم وجود این ایستگاه ضرورت دارد.

علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه ها نیز در این جلسه ضمن تبریک ایام از همراهی مسئولین ذی ربط تشکر کرد و افزود: اگر کتابخوانی در جامعه رواج یابد و فرهنگ مطالعه نهادینه شود، بسیاری از انحرافات جامعه خود به خود از بین خواهد رفت.

وی افزود: آنچه در دین اسلام و فرهنگ ایرانی بر آن تاکید شده و جزو ارزش های اصیل به حساب می آید توجه به کتاب و مطالعه است.

صغیر ادامه داد: در این مرکز همزمان با درمان و بازتوانی افراد شاهد پرورش توانایی علمی و فکری افراد خواهیم بود.

در ادامه مهدی حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از این اقدام ارزشمند تقدیر و همگان را به مطالعه دعوت کرد.

در پایان نشست رئیس اداره کتابخانه ها چند درخواست از مسئولین مرکز مطرح کرد که با استقبال مواجه شد، ازجمله فضای مجازی را جهت شرکت افراد تحت درمان فراهم کنند تا در برنامه های مجازی اداره کتابخانه ها مشارکت داشته باشند همچنین به نفرات کتابخوان که حداقل 5 کتاب را در دوره درمان خود بخواند و خلاصه نویسی کند از طرف اداره بهزیستی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه ها جوایزی اهدا شود.

سلسله نشست اشتراک گذاری کتاب نیز از مواردی بود که با استقبال مسئولین مرکز مواجه شد و مقرر شد جلسات اشتراک گذاری به صورت هفتگی برگزار شود.
 
نسخه قابل چاپ