فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور دانشجویان دانشگاه آرمان رضوی برگزار شد.

کارگاه آشنایی با سواد اطلاعاتی و منابع مرجع در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره)

با حضور دانشجویان دانشگاه آرمان رضوی، کارگاه آشنایی با سواد اطلاعاتی و منابع مرجع در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‏های عمومی خراسان رضوی، دانشجویان دانشگاه آرمان رضوی، با حضور  دانشجویان دانشگاه آرمان رضوی، کارگاه آشنایی با سواد اطلاعاتی و منابع مرجع در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) برگزار شد.

 در این دیدار کتابداران بخش مرجع و پایگاه اطلاعاتی  توضیحات کاملی از وظایف و خدمات بخش های مختلف کتابخانه  به دانشجویان ارائه دادند.

 ملیحه فخارطبسی معاون کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره)  عنوان کرد: بدون تردید این  بازدیدها می‌تواند نقش موثری در ارتقاء سطح دانش حرفه ای دانشجویان و ارائه خدمات بهینه داشته باشد.

نیره دادخواه، مسئول بخش پایگاه اطلاعاتی کتابخانه امام خمینی(قدس سره) گفت: هدف از برگزاری دوره های سواد اطلاعاتی، آشنایی دانشجویان با انواع منابع اطلاعاتی الکترونیکی، آشنایی با انواع پایگاههای اطلاعاتی و استراتژیهای جستجو می باشد و ادامه داد، بخش پایگاههای اطلاعاتی و منابع الکترونیک کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره)مشهد با هدف شناسایی نیازهای اطلاعاتی محققان و پژوهشگران کتابخانه های عمومی و فراهم کردن امکان دسترسی سریع و آسان به منابع اطلاعاتی الکترونیکی، به ارائه خدمات حضوری و غیرحضوری می‌پردازد.

وی مهمترین وظایف این بخش را امکان دسترسی و دانلود مقالات معتبر پژوهشی (ISI)؛ امکان دانلود متن کامل کتاب‌های الکترونیکی به زبان‌های انگلیسی و لاتین در موضوعات مختلف؛ امکان دانلود و مطالعه طرح‌های تحقیقاتی و پروژه‌های پژوهشی؛ امکان دریافت خدمات به صورت غیرحضوری از طریق تلفن و پست الکترونیکی (ایمیل)؛ خدمات مشاوره پژوهشی و جستجوی و ارائه مقالات درخواستی کاربران به صورت حضوری و غیرحضوری؛ برگزاری دوره‌های تخصصی آشنایی با بانک‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی علمی و پژوهشی؛ خدمات اطلاع‌رسانی تخصصی (آگاهی‌رسانی جاری، اشتراک خبرنامه، ...) عنوان کرد.

در ادامه این بازدید، هانیه وهابی، کارشناس بخش مرجع به معرفی خدمات این بخش و توضیحات تخصصی در این خصوص پرداخت و از دانشجویان خواست در چالش یافتن اطلاعات خاص از برخی منابع مرجع به عنوان بخشی از تمرین های افزایش مهارت کار با منابع مرجع شرکت کنند.   
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ