فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت ماه مبارک رمضان؛

نخستین نشست سلامت تغذیه همزمان با هفته سلامت

برگزاری اولین نشست از سلسله نشستهای سلامت با محوریت ماه مبارک رمضان و مشارکت مرکز بهداشت شماره یک مشهد توسط کتابخانه مرکزی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ نخستین نشست از سلسله نشستهای سلامت با محوریت ماه مبارک رمضان مصادف با هفته سلامت و با حضور فریبا نجفی، کارشناس تغذیه  واحد آموزش و پژوهش مرکز بهداشت شماره یک مشهد توسط کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد بصورت مجازی برگزار شد.فریبا نجفی، کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شماره یک مشهد گفت: هدف از برگزاری این برنامه پرداختن به مسأله روزداری برای کسانی است که با مشکلاتی همچون افت فشار خون،  قند خون، زخم معده و مشکلات گوارشی دیگر درگیر هستند.
وی افزود: استفاده از میان وعده های مفید در افطار، سحر و شام و همچنین حذف مواد قندی ساده و یا کاهش حداکثری آنها از این وعده ها می توان از افت شدید قند در طول مدت روزه داری جلوگیری کرد.
نجفی با تاکید به استفاده از خوراکی های وکیوم شده بخصوص در ایام کرون گفت: با استفاده از میزان کافی میوه جات، سبزیجات و نوشیدن آب، چای کمرنگ، شربتهای کم شیرین و خانگی در زمان ما بین افطار و سحر می توان مشکل کم آبی و پایین آمدن سیستم ایمنی بدن را کنترل کرد.
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شماره یک مشهد در خصوص مسائل بهداشتی و تغذیه  برای بهبودیافتگان بیماری کرونا  با توجه زمانبر بودن  بهبودی کامل از این بیماری و رفع عوارض جانبی همچون کم آبی، پایین آمدن سیستم ایمنی بدن و .... نیز توصیه هایی ارائه نمود.
نسخه قابل چاپ