فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت تفسیر سوره ابراهیم و انس با قرآن انجام شد؛

برگزاری اولین جلسه از سلسله جلسات « در صحبت قرآن » توسط کتابخانه های عمومی گناباد

اولین جلسه از سلسله جلسات «در صحبت قرآن» با محوریت تفسیر سوره ابراهیم و معرفی کتاب با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و قاری بین المللی و بومی قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ به همت کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد و همکاری و همیاری سازمان تبلیغات اسلامی، مدارس نمونه ذبیحی و شاهد خاکپور، اولین جلسه از سلسله جلسات «در صحبت قرآن» با محوریت تفسیر سوره ابراهیم و معرفی کتاب با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و رضا نیک روش، قاری بین المللی و بومی قرآن کریم برگزار شد.


مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت: همانطورکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند «دو گوهر گرانبها برای شما به یادگار می گذارم  قرآن و عترت؛ از آنها پیشی نگیرید که دچار پراکندگی می شوید و کوتاهی نکنید که به هلاکت می افتید» یکی از بهترین اعمال برای بهره گیری از فرصت ها انس، تدبر و الفت با قرآن کریم است.
وی افزود: علامه حسن زاده عاملی در خصوص قرآن و عترت می فرماید در عصر حاضر که عصری طوفانی تر از عصر نوح است کشتی نجات، قرآن و عترت است.
علی اکبر سبزیان با بیان اینکه انسان با خواندن قرآن به اوج معنویت می رسد گفت: خداوند، قرآن را کتاب راهنما برای بالا بردن معلومات انسانها قرار داد تا در جهانی که با سختی شروع شده است بیاموزیم بعد از هر سختی آسایشی است.


در ادامه جلسه رضا نیک روش، قاری بین المللی و بومی قرآن کریم در خصوص تفسیر سوره ابراهیم گفت: حروف مقطعه یکی از معماترین های قرآن است این سوره با حروف «الف لام ر» آغاز شده است.
 وی افزود: برای کسب موفقیت های بیشتر و انتخاب مسیرهای درست در زندگی لازم است نگاهتان را نسبت به قرآن تغییر داده و با آن به روز شوید.
نیک روش با اشاره به کتاب «قرآن در زندگی و فرهنگ عامه» گفت: بهادر خرم شاهی، نویسنده کتاب نگاهی خاص به قرآن در فرهنگ و زندگی روزمره ما دارد.
وی افزود: کتابداران در کتابخانه های عمومی می توانند با ترویج مطالعه کتاب ها و رمان هایی با موضوعات قرآنی نقش موثری در گسترش فرهنگ قرآن در جامعه داشته باشند.
این قاری بین المللی، تلاوت قرآن را آرامبخش ترین موسیقی روح بشر خواند و گفت : بهترین و قوی ترین موسیقی اصیل و سنتی در زندگی بشر از دیرباز تا کنون  تلاوت قرآن بوده است.
زهره دهقانی، کتابدار کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع)  ضمن معرفی کتاب « اعجاز ها و شگفتی های علمی قرآن» اثر محمدعلی رضایی اصفهانی گفت: این کتاب شامل تفسیر موضوعی در پنج فصل می باشد که مفاهیم قرآنی را با علوم تجربی، کیهان شناسی، علوم ریاضی، علوم زیست شناسی و علوم پزشکی و بهداشتی در نظریه های علمی مورد بحث قرار می دهد.
نسخه قابل چاپ