فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی ایران، جغرافیای مهربانی در سبزوار؛

کتابخانه روستایی شهدای روستای ملوند افتتاح شد

همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی ایران، جغرافیای مهربانی در سبزوار؛کتابخانه روستایی شهدای روستای ملوند افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی «ایران، جغرافیای مهربانی» در سبزوار؛ کتابخانه روستایی  شهدای روستای ملوند به همت شبکه رادیویی فرهنگ و گروه جهادی شهدا در بخش روداب سبزوار با حضور حمیدرضا گل محمدی، مشاور امور رسانه، تبلیغات و روابط عمومی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، مصطفی نظری، مدیر عامل مجمع خیرین توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، بهروز محبی، نماینده مردم شبزوار ،جغتای،جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام غلامرضا مغیسه امام جمعه سبزوار،علیرضا حبیبی،مدیرشبکه رادیویی فرهنگ، مهدی دادجو ،مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ و محسن اسماعیلی مدیرگروه جهادی شهدا  و مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا گل محمدی، معاون توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این مراسم گفت: یکی از اولویتهای اصلی دولت توسعه مناطق روستایی بوده است.

وی ادامه داد: دراین راستا ارائه خدمات عمومی از جمله خدمات فرهنگی در روستاها در دستور کار قرار گرفته است.

گلمحمدی تاکید کرد: در حوزه فرهنگی نیز طرحی در کمیسیون فرهنگی دولت با عنوان بسته فرهنگی روستا مورد توجه قرار گرفته است تا با دوری از موازی کاری با اولویت کمکهای خیران و گروههای جهادی نسبت به ساماندهی روستاها اقدام شود.

علیرضا حبیبی، مدیر شبکه رادیویی فرهنگ نیز در این مراسم گفت: رادیو فرهنگ با توجه به برنامه‌کاری خود که توجه به مسائل فرهنگی است ماموریت مضاعفی تحت عنوان فرهنگ سازی بر عهده دارد.

وی افزود: یکی از موارد فرهنگ سازی در حوزه نیکوکاری است و اینکه مردم مهرورزی کنند از این رو رادیو فرهنگ با پشتیبانی رسانه‌ای در این حوزه و انعکاس فعالیت‌های خیرخواهانه برای ترویج تفکر و گفتمان جهادی تلاش می‌کند.

حبیبی تصریح کرد: رادیو فرهنگ پویشی به وسعت جغرافیای ایران با عنوان "ایران، جغرافیای مهربانی" راه‌اندازی کرده که در پایان هر سال از خیران و نیکوکاران قدردانی شده و نشان معنوی سفیر نیکوکاری به آنان اهدا می‌شود.
محسن اسماعیلی مدیر گروه جهادی شهدا نیز در این جلسه گفت: با شیوع ویروس کرونا و پیام مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی، موجی از حرکات جهادی در کشور با هدف رفع مشکلات معیشتی اقشار نیازمند شکل گرفت.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری همواره مباحث فرهنگی بوده است و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر این مسئله تاکید کرده اند.

وی تاکید کرد: گروه جهادی شهدا و نیز با تکیه برهمین دغدغه رهبری با هم افزایی  از ابتدای سال 99، 7 کتابخانه در کشور با هدف بالابردن سطح فرهنگی مناطق محروم  ایجاد کرده است.

اسماعیلی ادامه داد: امروز نیز هشتمین کتابخانه توسط این گروه در روستای ملوند سبزوار افتتاح شد تا مردم این منطقه بتوانند از امکانات کتابخانه ای و برنامه های فرهنگی آن  استفاده کنند.


رییس اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار نیز گفت: این کتابخانه خیرساز در روستای ملوند بخش روداب این شهرستان ساخته شده است.

معصومه فلاحی افزود: فضای این کتابخانه حدود ۱۲۰ مترمربع است که برای احداث آن افزون بر سه میلیارد ریال توسط خیران هزینه شده است.

وی ادامه داد: این کتابخانه ‌روستایی در قالب نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" با مشارکت شبکه رادیویی فرهنگ راه اندازی شده و گروه جهادی شهدا پنج هزار جلد کتاب به این کتابخانه اهدا کرده است.

نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در شهرستان سبزوار از صبح پنجشنبه به مدت سه روز آغاز شده است و رادیو فرهنگ نیز این رویداد مهم را پوشش می‌دهد.

شایان ذکر است زمین و ساختمان کتابخانه روستای ملوند به همت خسرو ملازاده، خیر نیک اندیش سبزواری جهت ایجاد کتابخانه عمومی دراختیار شورای اسلامی روستا قرار گرفته است و  تجهیز و آماده سازی و اهدای 5هزار نسخه کتاب کتابخانه توسط گروه جهادی شهدا انجام شده است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ