فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی؛

جلسه شورای اداری شهرستان مه ولات برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان مه ولات با محوریت ایام محرم در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه شورای اداری شهرستان مه ولات با محوریت ایام محرم با حضور مصطفی محمدی، سرپرست فرمانداری؛ حجت الاسلام و المسلمین رضوان پناه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ محمدعلی صفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مه ولات و دیگر اعضا در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در ابتدا مصطفی محمدی،  سرپرست فرمانداری ضمن تسلیت ایام محرم و صفر با اشاره به ایام کرونا گفت:  عبور از این شرایط نیاز به وفاق و همدلی بیشتر دستگاه های اجرایی دارد. در زمان اوج گیری بیماری کرونا که سلامت روانی جامعه را نیز به نوعی تحت تاثیر قرار داده قطعا مطالعه و ارتباط با کتاب می تواند این شرایط را کمی بهبود بخشد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: مطالعه کتابهایی با محوریت  اهل بیت (ع) راهی برای برگشت آرامش به خانواده و جامعه است و بسیار خرسند هستم که جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال انجام این رسالت و وظیفه مهم خود یعنی گسترش فرهنگ رضوی است.
محمدی گفت: این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بهرمندی از سیره پاک  ائمه معصومین (ع) بویژه حضرت امام رضا (ع) گام موثر و ویژه ای برداشته است لذا از همه مسئولین ادارات و عموم مردم دعوت کرد در یازدهمین جشنواره رضوی شرکت پرشور داشته باشند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید محمود رضوان پناه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستا مه ولات با اشاره به ایام کرونا و برگزاری مراسمات ایام محرم گفت: اقدامات باید در سه محور «هماهنگی، اقناع و اطلاع رسانی» همراه با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم عزاداری، اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مرتبط با مراسم، نذورات و ممنوعیت هرگونه پذیرایی انجام شود.
 
نسخه قابل چاپ