همزمان با هفته سلامت بانوان برگزار شد؛ کارگاه پیشگیری از سرطان های شایع زنان درکتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره)مشهد همزمان با هفته سلامت بانوان درکتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره)مشهدکارگاه پیشگیری از سرطان های شایع زنان به صورت مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ به منظور افزایش سطح آگاهی و آشنایی کتابداران کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد با انواع سرطان های شایع زنان و پیشگیری و طرح غربالگری این بیماری ها با حضور مهری عاقبتی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان کارگاهی مجازی آموزش و پیشگیری از سرطان برگزار شد.

الهام پارسا، رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات مامایی خراسان رضوی در این کارگاه مجازی گفت سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در جهان رخ می دهد که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام، درمان آنها آسان تر و امکان کنترل و بهبود کامل آنها بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: تشخیص زودهنگام این است که ما علائم هشداردهنده سرطان را بدانیم تا اگر این علائم را در خود پیدا کردیم به‌ سرعت به پایگاه سلامت یا مراکز درمانی مراجعه کنیم.

وی تاکید کرد: غربالگری نیز به این معناست که در افرادی که هیچ علامت هشداردهنده‌ای ندارد، به دلیل شرایط جنسی یا سنی خاص مثل سن بالای ۵۰ سال در معرض سرطان هستند، اقدامات تشخیصی را انجام دهیم.

پارسا یادآور شد: سرطان های پستان، تخمدان، رحم مهمترین سرطان های شایع میان بانوان هستند که در صورتی که با غربالگری های ساده و متناوب مورد ارزیابی قرار گیرند، با تشخیص زودهنگام شروع این بیماری ها امکان بهبود و سلامت آنها چندین برابر می شود. 
بيشتر
 [PageVisit]