به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ نشست معرفی کتاب «ستاره من» برگزار شد به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نشست معرفی کتاب «ستاره من»، از منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور ناصر نادری، نویسنده اثر به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست معرفی کتاب «ستاره من» از منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور ناصر نادری، نویسنده اثر به صورت مجازی برگزار شد.

ناصر نادری در این جلسه هر تلاشی در جهت آشنایی مردم به ویژه نسل جوان با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را ارزشمند عنوان کرد و گفت: معمولا همه ما بر اساس انگیزه های درونی خود در حوزه های مختلف فعالیت می کنیم و علاقه به کتاب و مطالعه نیز از انگیزه های درونی نشأت می گیرد.

وی ادامه داد: فعالیت هایی از قبیل جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک عامل محرک بیرونی، به توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و تعمیق انگیزه ها و علاقه های شخصی و درونی در افراد کمک می کند.

وی در خصوص کتاب «ستاره من» گفت: در این کتاب چهل داستان و حکایت از زندگی امام رضا(ع) به رشته تحریر درآمده است که تمامی این داستان ها در بردارنده صفات و ویژگی های اخلاقی این حضرت است. همه این داستان ها مانند «قطره های باران» از «آسمان معنویت» و «معرفت امام رضا(ع)» باریده است و برکه ای را تشکیل داده که مخاطب می تواند از زیبایی و معنویت و معرفت آن برای زندگی خود الگو برداری کنند.

وی با اشاره به اینکه جامعه امروزی بیش از هر زمانی به بازگشت به سیره ائمه(ع) و مفاهیم ناب اخلاقی نیاز دارد، گفت: کودکان و نوجوانان در ابتدای زندگی از طریق آشنایی با مبانی حیات بخش زندگی ائمه اطهار(ع) در شکل گیری جامعه ای ارزشی و اخلاقی تاثیرگذار هستند و نگارش این کتاب در فضای کودکانه با هدف الگوسازی مفاهیم اخلاقی در کودک و نوجوان انجام شده است.

نویسنده کتاب «ستاره من» تاکید کرد: امیدوارم دغدغه های فرهنگی در جهت حفظ و ترویج ارزش ها و مفاهیم اخلاقی در جامعه ادامه داشته باشد و همواره در مشهد مقدس به عنوان پایتخت دغدغه های فرهنگی کشور شاهد فعالیت های بزرگ و فاخر باشیم.

شایان ذکر است، این برنامه به صورت مجازی به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی از طریق صفحه اینستاگرام در نشست معرفی کتاب «ستاره من» با حضور نویسنده اثر شرکت کردند.

بيشتر
 [PageVisit]