1398/7/17 چهارشنبه کتابخانه در هفته ای که گذشت؛ برنامه های فرهنگی در کتاب خانه شهدای ابویسان جغتای در هفته گذشته برنامه های فرهنگی جمع خوانی،شعر خوانی و نقاشیدرکتابخانه عمومی شهدای ابویسان شهرستان جغتای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در هفته گذشته برنامه های فرهنگی جمع خوانی،شعر خوانی و نقاشیدرکتابخانه عمومی شهدای ابویسان شهرستان جغتای برگزار شد.

با آتش نشانان

زینب ابویسانی، مسئول کتابخانه شهدای ابویسان؛ با تبریک روز آتش نشان اظهار داشت: این روز یک روز خوب با یک موضوع عالی برای کودکان بود. آتش نشانی شغلی که پسرها برای هیجانش بسیار دوستش دارند و دخترهای احساساتی، خطر را دوست ندارند. در این برنامه فاطمه و مائده ابویسانی اعضای فعال کتابخانه قصه گفتند و پس از آن کتاب« اَشلی آتش نشان» نوشته مَندی راس و ترجمه فرزاد امامی را خواندند.

سر نی

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانان ابویسان در روز مولانا در برنامه ای در کنار هم نشستند و شعر خوانی کردند در مورد مولانا صحبت کردند از حکایت هایش گفتند و شنیدید. روزنامه دیواری را که نوجوانان به مناسبت این روز آماده کرده بودند بر روی دیوار کتابخانه نصب کردند.

به یاد هم

ابویسانی با بیان اینکه 9 مهر ماه روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوان فلسطینی و سالمند است اظهار داشت: به همین منظور با حضور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه برنامه ای در بیان همراهی و ارادت کودکان ایرانی با کودکان فلسطینی برگزار شد.

همراه با حافظ

مسئول کتابخانه عمومی شهدای ابویسان تاکید کرد: در این برنامه  از غزل 71 تا 85 خوانده شود. دوستداران شعر و ادب پارسی خواندند و حرف زدند. هر غزلی که خوانده میشد حاضرین تک بیتی نابی که بیشتر بر دل نشیته بود را انتخاب و در مورد آن صحبت کردند.

جمع خوانی از کتاب «هدهد سفید 3»

ابویسانی تاکید کرد: در  مجموعه «هدهد سفید» نوشته هایی از نویسندگان آشنا و دوستان ابویسان به چشم می خورد ابتدا نوشته سیدآبادی و سپس  توزنده جانی خوانده شد. لذت بیشتر این خوانش در آن بود که نامه مریم ابویسانی به آقای جمشید خانیان برای کتاب عاشقانه های یونس در شکم ماهی هم چاپ شده بود.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]