1398/5/20 يكشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی شهید آوینی بایگ تربت حیدریه مسئول کتابخانه شهید آوینی بایگ تربت حیدریه از برگزاری نشست کتاب خوان ویژه بانوان در محل کتابخانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه شهید آوینی بایگ تربت حیدریه نشست کتاب خوان در محل کتابخانه برگزار شد.

علی خاکساری مسئول کتابخانه ضمن اعلام این خبرافزود: تعدادی از بانوان عضو کتابخانه شهید آوینی در هفته سوم مرداد ماه دور میز نشست کتاب خوان نشستند و به معرفی کتب خوانده شده خود پرداختند.

در این جلسه در روز 15 مرداد در ساعت 18 در محل سالن مطالعه کتابخانه تشکیل شده بود تعداد 4 کتاب به شرح ذیل معرفی گردید:

"عمرتون چند؟" نوشته سید مصطفی هاشمی محبوب / ارائه توسط فاطمه مختاری

هر جنسی در دنیا قیمتی دارد و هرچه ارزش یک کالا بیشتر باشد قیمتش بالاتر و نگهداری از آن دشوار تر است. بسیار رایج است که طلافروشی ها برای مغاره های خود پیشرفته ترین و گرانقیمت ترین سیستم حفاظتی و دزدگیر را نصب می کنند امام یک سبزی فروش نه
گاهی انسان ارزش واقعی کالا و سرمایه خود را نمی داند و از آن خوب  نگهداری نمی کند و به سادگی آن را از دست می دهد.یک کودک به راحتی اسکناس 5هزارتومانی را با بادبادک رنگی یا آبنبات چوبی عوض می کند چرا که او ارزش واقعی آن را نمی فهمد.
"علی یا علی : شناخت علی (ع) از زبان پیامبر(ص)" نوشته مهدی فقیه ایمانی / ارائه توسط فاطمه رمضان نیا

کتاب حاضر بیانگر ابعاد وجودی و شئون مقام امامت علی ع و بطور خلاصه بخشی از امتیازات اختصاصی و فضایل و مناقب آن حضرت از زبان پیغمبر ص است در این کتاب حدود 218 حدیث از زبان پیامبر اسلام( ص ) نقل شده است که با کلمه "علی " شروع می شود و بقیه احادیث با کلمه " یا علی " شروع می شود و هریک از این احادیث بیانگر یک یا چند فضیلت در رابطه با مقام امامت و پیشوایی و واجب الاطاعه بودن آن بزرگوار است و برای آشنا شدن حق جویان با مقام والای ولایت مولای متقیان علی ع بسیار مفید و رهگشاست.

" مهدی موعود " نوشته سید عبدالحسین دستغیب / ارائه توسط زهرا مختاری

در این کتاب صحبت از شخصیتی والاست که از اولین و آخرین ، منحصر است و دارای ویژگیهای است که خداوند او را به آن امتیاز داداه است شخصیتی والاگهر که همه آشوبها و فتنه ها ، نیرنگها و خودخواهیها  را محو می فرماید و عنوان مصلح جهانی از اول آفرینش بشر ، موعود آسمانی بوده و همه پیغمبران ، امت خود را به مقام شریفش مژده داده اند.

" فرهنگنامه میهمانی" نوشته محمد محمدی ری شهری / ارائه توسط اکرم رمضانی
فرهنگنامه مهمانی هفتمین کتاب از مجموعه فرهنگنامه های است که با هدف تصحیح و تقویت فرهنگ ارزشهای رفتاری تدوین شده است . این فرهنگنامه برای نخستین بار ، رهنمودهای قرآن و احادیث اسلامی را در باراه ارزش فرهنگ مهمان نوازی و آدابی که رعایت آنها بر مهمان و میزبان ضروری است به صورت نسبتا جامع و با نظمی نوین ارائه نموده است تشویق ره مهمان نوازی ، آنچه شایسته میزبان است ، آنچه شایسته میهمان نیست ، آنچه شایسته مهمان است ، «چه شایسته مهمان نیست عناوین اصلی کتاب را تشکیل می دهد
  
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 46