جشنواره رضوی در کلات

جشنواره رضوی در کلات

جشنواره رضوی در کلات
1398/3/20 دوشنبه به همت کتابخانه علامه محمدتقی جعفری کلات برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی علامه جعفری کلات برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی علامه جعفری برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد.

مسئول کتابخانه علامه جعفری شهرستان کلات از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری این جشنواره  در مناطق روستایی شهرستان نیز فعالان فرهنگی مشغول آگاهی رسانی و مشارکت علاقمندان به این جشنواره می باشند.

راضیه غلامی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برابر را برای دوستداران اهل بیت بخصوص حضرت امام رضا (ع) فراهم می آورد تا ما همسایگان بارگاهش حداقل دین خود به ایشان را بجا آورده و با سیره امامان معصوم(ع) آشنا شده و زندگی بهتری داشته باشیم.

حضور کتابداران در مدارس

با همت کتابداران در مدارس و مهد های کودک  شهرستان کلات ،پويش كتابخوان مجازی و نقاشی صورت گرفت.

 همچنین به معرفی و جمع خوانی کتاب های جشنواره از قبیل کبوتر هاو آهوها پرداخته شد که مورد استقبال کودکان و دانش آموزان مدارس و مهدها قرار گرفت.

جمع خوانی و معرفی  کتب جشنواره در بازید مهد های کودک  از کتابخانه

جمع خوانی از کتاب های کبوتر ها و آهو ها و امام رضا توسط کتابداران با حظور مهد های کودک در طی بازید از کتابخانه انجام شد.

جمع خوانی و معرفی کتب در محل کتابخانه با حظور نوجوانان


در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و معرفی کتب این جشنواره، جمع خوانی کتاب هایی از قبیل:کبوتر ها و آهوها و فاطمه و فاطمه در این کتابخانه با حظور چند تن از نوجوانان فعال و با همت کتابدار برگزار شد.

تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه

نصب پوستر ، نمایشگاه کتاب ، توزیع بروشور، تبلیغات در کانال مجازی کتابخانه و کانال خبری شهرستان، مکاتبه از طریق شبکه دولت با ادارات ، مکاتبه با دهیاران روستاهای آقداش، قلعه نو، لایین ، خشت، سیرزار جهت برگزاری جشنواره ،مکاتبه با مربیان حلقات صالحین جهت اجرای جشنواره نیز صورت گرفت.

نشست کتاب خوان رضوی(ویژه بزرگسالان)

نشست کتابخانه ای با موضوع جشنواره رضوی در جمع معلمین فعال در کتابخانه صورت گرفت و در پایان با اهدای لوح از آن ها تقدیر به عمل آمد.

کتابهای ذیل در این نشست معرفی شد:

" ض‍ام‍ن‌ آه‍و: زن‍دگ‍ی‍ن‍ام‍ه‌ ام‍ام‌ ه‍ش‍ت‍م‌" نوشته ناصر حسینی‌نژاد / ارائه شده توسط سیمین صفرپور( عضو فعال)

" ره توشه عاشقان امام رضا عليه السلام"نوشته علیرضا سبحاني نسب / ارائه شده توسط سکینه همتی( عضو فعال)

"ملت عشق"،نوشته ی الیف شافاک  / ارائه شده توسط زهرانوری( عضو فعال)

" لذت دیدار ماه فضیلت زیارت امام رضا ع" نوشته مهدي خداميان آراني / ارائه شده توسط کبری فانی خشت( عضو فعال)

تبلیغ جشنواره رضوی توسط مریم قدیمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی کلات


در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی بخش زاوین ، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کلات، کمیسیون بانوان فرمانداری، مجمع مشورتی بانوان، جلسه اوقات فراغت شهرستان، کاروان فرهنگ ، هنر و نشاط در مدرسه شهید روحی و شورای فرهنگ عمومی و دیدار با فرمانده سپاه ناحیه شهرستان کلات جشنواره کتابخوانی توسط مریم قدیمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی کلات رضوی تشریح شد.


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 53