1398/5/22 سه‌شنبه کتابخانه درهفته ای که گذشت، برنامه های فرهنگی در کتابخانه عمومی مولانا تایباد برنامه های فرهنگی معرفی، جمع خوانی کتاب و نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی مولانا تایباد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،برنامه های فرهنگی معرفی،جمع خوانی کتاب و نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی مولانا تایباد برگزار شد.

مسئول کتابخانه مولانا تایباد گفت: به همت کتابخانه عمومی تازه تاسیس مولانا تایباد دو نشست کتاب خوان (ویژه کوکان و نوجوانان) و جمع خوانی کتاب با حضور اعضای کتابخانه برگزار شد.

فرزانه عباسی ضمن اعلام این خبر افزود: هدف از نشست کتاب خوان ترویج کتاب و کتابخوانی،ترغیب کودکان به مطالعه و فعالیت جمعی است و با توجه به اینکه این کتابخانه تازه تاسیس بوده در ابتدا به تشریح مفهوم نشست کتاب خوان پرداخته شد و به عنوان  یکی از برنامه های اصلی نهاد کتابخانه های عمومی در چند سال اخیرمعرفی شد و از اعضای کتابخانه درخواست شد تا در این نشست ها حضور فعال داشته باشند.

عباسی از برگزاری مجزای دو نشست کتاب خوان (ویژه کودکان و نوجوانان)  خبر داد که اعضای کتابخانه  به معرفی 9 عنوان کتاب پرداختند.

 نشست کتاب خوان ویژه  نوجوانان

"مرغ سوخاری برای جنازه" نویسنده: شهرام شفیعی / معرفی‌ کننده: سما جهانی(عضو کتابخانه)

 «مرغ سوخاری برای جنازه» داستان درگیر شدن کلانتر در دستگیری سردسته یک باند جنایتکار است که از پوست گربه‌ها کیف زنانه درست می‌کنند، غافل از اینکه خود کلانتر بدون اینکه خبر داشته باشد، در حال همکاری با این گربه جنایتکار است......     

« قرار:  پاسخ به شبهات حجاب،  روابط دختر و پسر با بیان ساده» نویسنده: طاهره همیز /معرفی‌کننده: ساجده انصاری  (عضو کتابخانه)

 این کتاب در قالب نگارشی رمان، با هدف پرداختن به نکات مبتلا به جامعه امروزی با موضوع حجاب  به رشته تحریر درآمده است و داستان به شکل گفت وگو بین استاد (خانم همیز) و دو دانشجوی دختر به نام های فاطمه و سحر است که البته سحر به دنبال یک شکست عاطفی به استاد پناه آورده و فاطمه، دوست سحر، برای گام نهادن در مسیر تعالی به جمع دو نفره آن ها پیوسته است .

"مهربان ترین پیامبر" نویسنده: غلامرضا حیدری ابهری / معرفی‌کننده: یسرا دشتی(عضو کتابخانه)
 
«مهربان‌ترین پیامبر» مجموعه‌ای است از داستان‌های کوتاه و آموزنده که تصویری از رسول خدا(ص) وشخصیت آن حضرت را برای کودکان و نوجوانان ترسیم می‌کند.


"روابط پدر و دختری: درس‌هایی از زندگی برای تربیت دختران" نویسنده: ملیسا هریسون / معرفی‌کننده: آرزو آهنی(عضو کتابخانه)
 
برای بزرگ کردن یک دختر، نیاز به وجود هر دوی والدین (پدر و مادر) هست. مادری که به او نشان دهد چگونه یک زن باشد و پدری که به او نشان دهد چگونه مستقل باشد. کار پدر، آن است که دخترش را شجاع و نترس بار بیاورد. به او احساسی از ماجراجویی، حس امنیت و اعتماد به نفس بدهد. رابطه‌ی بین پدر و دختر، بسیار ساده است. دختر، برای همه عمر، عاشق پدرش خواهد بود و به وی کاملاً اعتماد خواهد کرد.
 
نشست  کتاب خوان ویژه کودکان

"خوشمزه ترین کلوچه " نویسنده: اریک کارل  / معرفی‌ کننده : نگین بهشتی (عضوکتابخانه)  

این کتاب داستان مادری است که برای پختن کلوچه احتیاج به آرد و شیر و تخم مرغ دارد و از پسرک خود می خواهد تا آنها را فراهم کند. خواننده پسرک را از کشتزار تا آسیاب دنبال می کند و آرد تهیه شده را برای مادر او می برد .......
     
"امام رضا  علیه السلام " نویسنده : زهرا عبدی /معرفی‌کننده : سها آشوری(عضو کتابخانه)

 این کتاب از سری کتابهای  مجموعه ی چهارده معصوم (علیهم‌السلام) است. و  کودکان و نوجوانان را با زندگی امام رضا (علیه‌السلام) در غالب داستان آشنا می سازد.   

«ماجراهای بهلول» نویسنده: مازیار تهرانی / معرفی‌کننده: انیس مددی(عضو کتابخانه)
 
در اين كتاب كه مناسب گروه سني «ج»  است 6 داستان با عنوان‌هاي «بهلول كه بود؟»، «الاغ كتابخوان!»، «چه كسي از همه زرنگ ‌تر است؟»، «شراب آجر»، «خدا، شيطان، اختيار» و «امانت و خيانت» روايت شده است.

" داستان های پیامبران" نویسنده: مریم شادمان / معرفی‌کننده: ثمین مددی(عضو کتابخانه)

 این  کتاب با نثری روان و ساده و زبانی دلنشین برای کودکان و نوجوانان به رشته تحریر در آمده است.
 
"چرا حیوانات بینی دارند" نویسنده: الیزابت مایلز  / معرفی‌ کننده : صدیقه بهشتی(عضو کتابخانه)

این ‌کتاب  جالب و خواندنی علاوه بر شناساندن اندام‌های بیرونی حیوانات، کودکان را با چگونگی سازگاری آن‌ها با محیط زندگی‌شان آشنا می‌کند.

نشست جمع خوانی کتاب

نشست جمع خوانی از  کتاب «شبح معلم» نوشته تونی برد من توسط کیمیا قاسمی عضو فعال کتابخانه برگزار شد.

این کتاب داستان تخیلی و مناسب گروه سنی ج و د می باشد. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 47