1398/6/10 يكشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید باهنر مشهد به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس نشست کتاب خوان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد نشست کتاب خوان با تعداد 35 نفر شرکت کننده و 8 نفر جهت معرفی کتاب برگزار شد.

افرادی که در این نشست به معرفی کتاب پرداختند به شرح زیر می باشند:
 
 «نقطه عطف »نویسنده: مالكوم گلدول /  معرفی کننده کتاب: عادله کمالیان

چطور چیزهای کوچک می‌توانند باعث تغییرات بزرگ شوند؟ نقطه‌ی عطف را می‌توان نقطه‌ی جوش یا نقطه‌ی اوج هم خواند. منظور در این‌جا لحظه‌ای است که به کمیتی از یک موضوع می‌رسیم که که یک پدیده، یک ویروس، یک ایده یا یک مد لباس فراگیر و همه‌گیر می‌شود.

«چه باید کرد» نویسنده: لئوتولستوی / معرفی کننده کتاب:  فرحناز موحدان

چه باید کرد یکی از آثار برجسته تولستوی و از پرمعناترین و ژرف ترین آنهاست. تولستوی در این کتاب با جملاتی ساده و روان یکی از دشوارترین موضوعهای جامعه خود، یعنی وضع دلخراش یک طبقه از مردم را به تصویر می کشد و با صراحت و واقع بینی، علل بدبختی و فقر و فلاکت مردمی را که با دیگران یکسان خلق شده اند، اما از همه چیز حتی از کمترین امکانات حیات محروم اند، تشریح می کند.

 « جادوی فکر بزرگ »، نویسنده: دیوید جی. شوارتز / معرفی کننده کتاب: شیما باطوری

در هر یک از فصل‌های کتاب جادوی فکر بزرگ ده‌ها فکر، شیوه و اصل سودمند و منطقی می‌یابید که به شما توانایی می‌دهند تا نیروی عظیم فکر بزرگ را به‌ کار گیرید؛ تا موفقیت، شادکامی و رضایتی را که بسیار دوست دارید، برای خود کسب کنید.

«کوری» نویسنده: ژوزه ساراماگو  /  معرفی کننده کتاب: عاطفه کمالیان   

کوری یک حکایت اخلاقی مدرن است، و مانند داستان‌های اخلاقی کهن پیام‌هایی اخلاقی را، اما برای مخاطبی امروزی، در خود نهفته دارد. به همین دلیل است که باز مانند آن داستان‌ها، قهرمان‌هایش نه به نام بلکه با یک صفت یاد می‌شوند، کتاب کوری که درباره رعایت نکردن حقوق دیگران است در یک چهار راه آغاز می شود.

«امواج غدیر»نویسنده: محمدرضاحکیمی / معرفی کننده کتاب: مریم محب جوان   

 این کتاب پیرامون ولایت مولای متقیان امام علی (ع) و واقعة غدیرخم می باشد.

«معرفی انسانی الهی و برتر از انسان ها، دست در دست معلم انسانیت، در گرمای سوزان غدیر، در منظر توده ای انبوه از انسان ها، با حضور زبدة مسلمانان، موضوعی ساده نبود.

« اندیشه های الهام بخش» نویسنده: پرمودبترا /معرفی کننده کتاب: آسیه باطوری

باور ما و نگرش‌های هرکس میزان موفقیت او را رقم می‌زند. هرکس دنیا را به چشمی نگاه می‌کند و ادراک و برداشت شخص حاکم بر آرزوها و نظرات او درباره فرصت‌های مناسب و امکانات بالقوه موجود در این جهان است.
 
«گلهای جنگ »نویسنده: گلینگ یان  /معرفی کننده کتاب: مریم جهاندوست

رمان «گل‌های جنگ» مربوط به دوران اشغال چین توسط نیروهای ارتش ژاپن و جنایت‌ هایی است که ژاپنی‌ها در چین انجام دادند. داستان از دسامبر ۱۹۳۷ آغاز می‌شود؛ زمانی که سربازهای ژاپنی شهر نانکینگ را تصرف کرده‌اند.

«انسان و انتخاب دشوار» نویسنده:علی صاحبی /معرفی کننده مهین وحیدی

نویسنده در این کتاب مسئولیت‌پذیری یا مسئولیت‌گریزی و فرایند رهایی از چرخه قربانی‌گری و ورود به دایره توانمندی‌ها را برای مخاطب کتاب تشریح کرده است. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 47