1398/6/20 چهارشنبه در دهه اول محرم انجام شد، سوگواری حسینی در کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد همزمان با دهه اول محرم کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد با برگزاری برنامه های فرهنگی میزبان اعضای کتابخانه بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با ایام ماه محرم و سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع)، کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد  با شور و حال عزاداری امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش، کتابخانه را مشکی پوش کرد.

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا در محل نمازخانه کتابخانه به مدت ده روز در دهه اول ماه محرم، حال و هوای محرم را در کتابخانه و میان همکاران بیش از پیش نمایان کرد.

برافراشتن پرچم های سیاه در عرصه کتابخانه و فضای داخلی کتابخانه از دیگر اقداماتی است که در این دهه انجام گرفت، همچنین به منظوربصیرت و آگاهی مراجعین از  این واقعه بزرگ تاسوعا و عاشورا حسینی، نمایشگاه های کتاب در بخش کودک و مخزن اصلی کتابخانه برای دسترس پذیری کتابهایی با موضوع محرم و صفر برای اعضاء از ابتدای ماه محرم درمحل کتابخانه برگزار شد.

همچنین کتاب های  نمایشگاه حماسه حسینی، در نشست های کتاب خوان با موضوع عاشوا و تاسوعای حسینی معرفی شد.

زهرا باقرزاده سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) گفت: با توجه به اهمیت قصه خوانی در بخش کودک و تاثیر آن در کودکان برنامه هفتگی قصه خوانی و نشست کتاب خوان در قالب جمع خوانی اعضاء با موضوع زندگانی امام حسین(ع) و یاران باوفای حضرت برگزار  شد. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 99