1398/4/5 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه استاد صاحبکار زاوه کتابخانه عمومی استاد صاحبکار شهرستان زاوه میزبان کودکان در برگزاری نشست کتاب خوان بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتباخانه های عمومی خراسان رضوی، کتابخانه استاد صاحبکار شهرستان زاوه در اوقات فراغت تابستان با حضور اعضای کودک علاقمند به کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه عمومی استاد صاحبکار شهرستان زاوه به برگزاری برنامه نشست کتاب خوان پرداخت.

در این نشست، کودکان به معرفی 5 کتاب به شرح ذیل پرداختند:

"راز قایق ها" نوشته جسیکا بگلی/ارائه شده توسط ثمین پیشیاره (عضو کتابخانه)

کتاب «راز قایق ها» داستان سگ آبی کوچکی است که با مادرش زندگی می‌کند. اینطور به نظر می‌رسد که پدر باکلی روزی به دریا رفته و دیگر برنگشته است. اما باکلی هنوز امید دارد که پدرش زنده است، او برای پدرش قایق‌های چوبی کوچکی درست می‌کند و به دریا می‌اندازد و امیدوار است قایق‌ها به دست پدرش برسد.اما پس از مدتی متوجه می‌شود که مادرش قایق‌ها را از آب می‌گیرد تا باکلی از نرسیدن قایق‌ها به دست پدرش ناراحت نشود. در این داستان به طور غیر مستقیم موضوع مرگ برای کودک بیان می‌شود و درست کردن قایق‌های چوبی نشان از امید بازگشت پدر به خانه دارد. شخصیت کودک داستان در مرحله‌ی عدم پذیرش مرگ پدرش به سر می‌برد و مرگ او را باور ندارد. گمان می‌برد اگر پدرش قایق‌های چوبی را ببیند و از دلتنگی او آگاه شود شاید بازگردد.مادر با حمایت خود در ساخت قایق‌های متنوع و رنگارنگی که باکلی برای پدرش می‌سازد به او کمک می‌کند تا به آرامی دلتنگی‌اش را تسکین دهد و در آخر وقتی باکلی متوجه می‌شود که مادرش قایق‌ها را از آب می‌گرفته نه تنها از او خشمگین نمی‌شود بلکه از او تشکر هم می‌کند و اینجاست که باکلی پس از گذشت یک سال به پذیرش از مرگ و نبود پدرش می‌رسد و می‌فهمد که اگر پدر نیست مادری دارد که مراقب اوست.در این داستان نقش پررنگ مادر در نبود پدر نیز دیده می‌شود که علی‌رغم تمام دلتنگی‌هایی که دارد سعی می‌کند شادی و رفاه فرزندش را فراهم کند. این کتاب می‌تواند برای کودکانی که در سوگ مرگ عزیزانشان هستند مناسب باشد.

"دعای موش کوچولو" نوشته کلر ژوبرت/ارائه شده توسط فاطمه مسلمی(عضو کتابخانه)

موش کوچولوی خال‌خالی، هیچ‌کس را در این دنیا نداشت و خیلی تنها بود. او گاهی با خود می‌گفت که ای‌کاش مادربزرگی داشت که برایش قصه می‌گفت، به حرف‌هایش گوش می‌داد و کیک پنیر برایش درست می‌کرد. درنهایت «موش کوچولو» به آرزویش رسید و سه موش با او همراه شدند. این کتاب، برای گروه سنی الف و ب نوشته شده است.

"دو تا فکر" نوشته برزو سر یزدی/ارائه شده توسط نفیسه یوسف زاده(عضو کتابخانه)

دو تا فکر [داستان هایی برای تقویت هوش کودکان 7 تا 8 سال] عنوان کتابی است از برزو سریزدی که در 16 صفحه و توسط انتشارات مبتکران در سال 1391 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب داستان های اجتماعی است.

"قصه هایی از امام رضا(مسافران مدینه) " نوشته مژگان شیخی/ارائه دهنده رها سروش پور(عضو کتابخانه)

زندگی امام های ما شیعیان پر از حادثه های پندآموز است. این حادثه ها، ما را با زندگی آن بزرگواران آشنا می کند. این کتاب همراه با تصویرهای زیبا، شما را با گوشه ای از زندگی امام رضا (ع) آشنا می سازد.

"قطره سحر آمیز" نوشته برایان دان/ارائه دهنده ستایش رضانیا (عضو کتابخانه)

این کتاب یک افسانه روسی برای گروه سنی "ب "و "ج " است .این افسانه درباره خواهر و برادر یتیمی به نام "آنوشکا "و "اینوشکا "است که گرفتار جادوگر بدجنسی می‌شوند .بدین سان که "اینوشکا " تبدیل به بزغاله‌ای می‌گردد و زن جادوگر با از بین بردن "آنوشکا "خود را به شکل او در می‌آورد ;اما سرانجام طلسم‌های جادوگر شکسته شده خواهر و برادر به زندگی گذشته خود بر می‌گردند و در خانه یک تاجر ثروتمند به زندگی خود ادامه می‌دهند .


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 48