1398/6/3 يكشنبه برگزاری جشن بزرگ غدیر در کتابخانه شهید باهنر مشهد به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد جشن بزرگ غدیرخم، مراسم قرائت خطبه غدیر و جشن غدیر ویژه مادران و کودکان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی شهید باهنرجشن بزرگ غدیرخم، مراسم قرائت خطبه غدیر و جشن غدیرویژه مادران و کودکان در کتابخانه شهید باهنر برگزار شد.

مسئول کتابخانه شهید باهنر مشهد گفت : این عید یکی از بزرگ ترین اعیاد شیعیان است که باید در گرامیداشت آن اهتمام داشته باشیم.

سیمین برازش ادامه داد: مسئله امام‌شناسی و افزایش معرفت در جامعه و تبیین واقعه مهم غدیر از ضروریات امروز می باشد و هدف از برگزاری این برنامه تاکید بر افزایش معرفت و تبیین عید غدیر می باشد.

وی تاکید کرد: به همین منظوردر برگزاری و خواندن خطبه غدیر با نشان دادن فرازهای خطبه و تصاویر تهیه شده پاورپوینت به درک بیشتر این خطبه پر فیض برای شرکت کنندگان کمک شد.

در ادامه فاطمه دریانی سخنران برنامه به لزوم شناساندن فلسفه واقعه غدیر و بهره گرفتن از سرچشمه ‏های ارزشمند آن تاکیدنموده و گفت: عید غدیرخم بیانگر جامعیت دین مبین اسلام است که در آن، مسیر و جهت گیری حرکت مسلمانان به طور دقیق و برای همیشه از سوی پیامبر گرامی اسلام(ص) مشخص و اعلام شد.

وی افزود: غدیر باید در طول اعصار مختلف جریان داشته باشد و این وظیفه شیعان است تا با بازگویی جریان و واقعه غدیر این امر مهم را به درستی به نسل های آینده انتقال دهند.  ودر انتهای برنامه با شکلات و شیرینی از مهمانان پذیرایی شد.

اجرای برنامه های فرهنگی ویژه مادران و کودکان

در این برنامه کتاب قصه هایی از زندگی امام علی (ع) برای کودکان خوانده شد و اجرای نمایش عروسکی در خصوص پیام غدیر و ذکر خصوصیات اخلاقی حضرت علی (ع) و بخشیدن انگشتری امام علی در حین خواندن نماز برای کودکان وساخت کاردستی در بخش کودک انجام شد.

در بخش کودک کتابخانه نیز برنامه ویژه مادران به منظور گسترش فرهنگ ولایت و معرفی روز غدیر خم وشناساندن و معرفی سیره نبوی پیامبر مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) با استفاده از آیات و روایات انجام شد.

این برنامه با اهداء کتاب به کودکان، توزیع کتاب خطبه و سی دی غدیر وتوزیع قلک نذر غدیر به مادران و انجام پذیرایی شیرینی و شربت از مهمانان ادامه پیدا کرد.

از دیگر برنامه های دهه ولایت برگزاری نمایشگاه کتاب با محوریت پیام غدیر و سیره ائمه (ع) بود.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 117