1398/7/17 چهارشنبه یک اربعین کتاب(1) «عمود آخر»: روایت سفر اربعین از 40 شهید مدافع حرم همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی به همت معاونت امورکتابخانه ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی کتابهایی با موضوع قیام عاشورا معرفی می شود.

معرفی کتاب « عمود آخر »

https://bookroom.ir/file/attach/201907/57265_600_800.jpg

عنوان : عمود آخر : روایت سفر اربعین از 40 شهید مدافع حرم

نویسنده : محدثه سادات نبییان

ناشر : تقدیر

سال نشر : 1397

موضوع : پیاده روی اربعین

تعداد صفحات : 224

 معرفی کتاب

«عمود آخر» شامل مجموعه روایت‌هایی از سفر زیارتی اربعین و خاطرات مربوط به پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلا جمعی از شهدای مدافع حرم در سال‌های اخیر است. از آنجایی که سفر زیارتی اربعین در سال های اخیر با جنگ علیه تروریسم در عراق و سوریه همزمان بوده و بسیاری از رزمندگان مقاومت از جمله شهدای مدافع حرم، درگیر مبارزه با تروریست های تکفیری در کشورهای عراق و سوریه بوده اند، خاطرات اربعین شهدای مدافع حرم، به خوبی تاثیرات متقابل دفاع از حرم در برابر تروریست ها و حضوردر پیاده روی اربعین را به تصویر می کشند.

در این کتاب تلاش شده علاوه بر روایت خاطرات، بخشی از وجوه شخصیتی و سلوک فردی و اجتماعی شهدای دفاع از حرم نیز مورد توجه قرار گیرد.

 برشی از کتاب

« بار سفر را می بندد. با عزیزانش وداع می کند و از دوستان و اطرافیانش حلالیت می طلبد... در حالی که پر از تردید است. کوله بر دوش، بندهای کفشش را محکم می بندد و آماده رفتن می شود. همچنان با وجودی سرشار از تردید که آیا همچون میلیون ها زائر عاشق، مسیر زیارت حرم ارباب را در پیش گیرد و یا ... پا روی دلش بگذارد؟
ناگهان چیزی در دلش فرو می ریزد؛حرم ارباب میزبان میلیون ها زائر است اما حرم خواهر ارباب چه؟ حرم عقیله بنی هاشم (س) خلوت است و در خطر گزند حرامیان.دشمنان، حریم اسلام را محاصره کرده اند و صدای ملکوتی «هل من ناصر ینصرنی»، از دل تاریخ به گوش آن ها که اهل شنیدن هستند، می رسد....زمین هر روز کربلا را تجربه می کند و هر روز شبیه عاشورا شده است.... »

تهیه توسط

احسان سیفی کارشناس مسوول تامین  منابع  اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]