1398/4/20 پنجشنبه همزمان با دهه کرامت برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی سرخس همزمان با دهه کرامت برنامه های متنوع فرهنگی از جمله قصه گویی، جمع خوانی کتاب و نشست کتاب خوان در کتابخانه دکتر شریعتی سرخس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،همزمان با دهه کرامت برنامه های متنوع فرهنگی و برنامه های شادکودکانه در بخش کودک از جمله قصه گویی، جمع خوانی کتاب، ساخت و آموزش اوریگامی و نشست کتاب خوان با حضور دختران عضو در کتابخانه دکتر شریعتی سرخس  برگزار شد.

مسئول کتابخانه دکتر شریعتی ضمن تبریک این ایام فرخنده گفت: دراین ایام کتاب"مهمان امام رضا ع‍ل‍ی‍ه‌ال‍س‍لام‌"نوشته" مرتضی دان‍ش‍م‍ن‍د" برای کودکان جمع خوانی شد و قصه هایی از کتاب"10 قصه از امام رضا‌ علیه‌السلام برای بچه‌ها" برای کودکان بیان شد.

همچنین نشست کتاب خوان با حضور اعضای کتابخانه نیز برگزار شد.

در این نشست کتابهای ذیل معرفی شد:

"بوسه هایی برای بابا"نوشته فرانسیس / ارائه توسط: زهرا محمدی(دانش آموز)

وقت خوابیدن است اما خرس کوچولو بد اخلاقی می کند. بابا خرسی می گوید: « یک بوس گنده به من می دهی؟» بچه خرس می گوید: « نه بوس به بابا نه.»…
  "موریس و کتاب های پرنده"نوشته ویلیام جویس / ارائه توسط: خانم زهرا بزی (عضو کتابخانه)

کتاب «موریس و کتاب‌های پرنده» داستان مردی است به نام موریس که یک روز طوفان کاترینا تمام خانه و زندگی و شهرش را ویران می‌کند. موریس از شهر خود  رفته و مسیری را طی می‌کند  تا اینکه در بین راه زنی را در حال پرواز با کتاب‌هایش می‌بینند. زن در حالی ‌که ‌سوی آسمان پرواز می‌کند کتابی را سمت موریس پرت می‌کند.

"فصل فیروزه"نوشته محبوبه زارع / ارائه توسط: مریم شایسته پور(مسئول کتابخانه)

سیندخت ، دختر زرتشتی اهل یزد است.
پدری تاجر دارد که با او و با کاروان تجاری اش به نقاط مختلف سیر و سفر می کنددر این سفرها او عاشق کیارش پسر زرتشتی اهل نیشابور که فیروزه تراش است میشودکاروان آنها در یکی از این سفرها مورد حمله راهزنان قرار گیرد.

"حکمرانی حکیمانه" نوشته مصطفی دلشاد تهرانی/ ارائه توسط : زهرا سندگل(عضو کتابخانه)

«حکمرانی حکیمانه» توصیف و شرحِ منشوری بی‌نظیر از اصولِ حکمرانی و خلافت است.

نام امیرمؤمنان علی علیه السلام و  یاد حکومت کوتاه آن حضرت چنان با توحیدمحوری، آزادی، برابری، دادگری و حقوق انسانی عجین شده است که نمی‌توان از حاکمیت احکام الهی و استقرار توحید سخن به میان آورد و حکومت توحیدمحورانه امیرالمؤمنین علیه السلام را تصور نکرد، نمی‌توان آزادی را تصور کرد و رفتار آزادی‌خواهانه امام علی علیه السلام را تصور نکرد؛ نمی‌توان از برابری سخن گفت و تلاش امام در تحقق برابری انسان‌ها را یاد نکرد؛ نمی‌توان به دادگری اهتمام ورزید و الگوی تمام‌عیار دادگری در حکومت علی علیه السلام را پیش روی ندید؛ نمی‌توان به حقوق انسانی پرداخت و والاترین جلوه‌های پاسداشت حقوق انسانی را در حکومت امام علی علیه السلام بر قلّۀ انسانیت نادیده گرفت.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 36