1398/6/10 يكشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید مطهری کندکلی سرخس نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید مطهری روستای کندکلی سرخس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید مطهری روستای کندکلی سرخس برگزار شد.

در این نشست که به مناسبت هفته دولت برگزار شده بود،کتاب های ذیل معرفی شد:

«‏دولت چاکران» نوشته علی شجاعی صائین / ارائه توسط  حدیثه علمی(عضو کتابخانه)

موضوع این کتاب ایران - تاریخ - پهلوی، ۱۳۲۰ - ۱۳۰۴ خاطرات امیرعباس هویدا است تاریخ پهلوی از سلسه کتابهایی است که نسل جوان کشور را با کارنامه برخی چهره ها و بخشی از جریانها و رویدادهای آن دوره آشنا میکند و چگونگی پیدایی و شکل گیری و زوال پهلوی ها را برای آنان ترسیم میکند.

«شهید رجایی»  نوشته محمود جوانبخت/ ارائه توسط فائزه ایزدی(عضو کتابخانه)

دکتر محمد علی رجایی در سال 1312ش در قزوین متولد شدتحصیلات خود را در همان شهر به پایان رساند و راهی تهران شد مدتی در مدارس به تدریس پرداخت مدرک ایشان فوق لیسانس آماربود مدت ها در زندان پهلوی به سر برد و در سال 58به وزارت آموزش و پرورش منصوب شد و پس از آن به نخست وزیری رسیدسرانجام در هشتم شهریور ماه 1360 به شهادت رسید.

«شهید باهنر»نوشته مرجان فولادوند  /ارائه توسط ساجده اکرمی(عضو کتابخانه)

شهید دکتر محمد جواد باهنر در سال  1312در کرمان متولد شد الکوی مناسب تربیتی است وتفکر والایش نقشه راه پویندگان طریق تعلیم وتربیت میباشد مجموعه تالیفات و آثاراو بیش از 29جلد است که از مهمترین و تاثیر گزارترین فعالیت های دکتر محمد جوادباهنر تالیف کتاب های دینی مدارس بود.مدتی نمایندگی مجلس خبرگان و شورای اسلامی را برعهده گرفت وی در هشتم شهریور ماه 1360به شهادت رسیدند.

  «مشارکت زنان و دولت هفتم» نوشته مشارکت زنان و دولت هفتم/ارائه توسط نرگس فرزانه(مسئول کتابخانه)

از افتخارات حقوق اسلامی ترسیم حقوق و تکالیف زن و مرد در دو اجتماع منزلی ومدنی به گونه ای است که در محیط خانه وخانواده سبب رشد و کمال فردی آنها می گردد و در محیط جامعه نیز فرصتی برای رشد اجتماعی آنان فراهم می آوردوبراین مبنا اسلام حضور زن را لازم دانسته و قانون اساسی به آن رسمیت بخشیده است.
   
:
.


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 31