گزیده اخبار

1398/4/19 چهارشنبه همزمان با ایام دهه کرامت برگزار شد، برنامه عصرانه باکتاب در کتابخانه عمومی شهید مدرس مشهد همزمان با ایام دهه کرامت برنامه عصرانه با کتاب و قصه گویی به همراه مسابقه در کتابخانه شهید مدرس مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، به دعوت کتابخانه عمومی شهید مدرس به مناسبت ایام مبارک دهه کرامت مراسم دورهمی کتاب با عنوان عصرانه با کتاب با همکاری انجمن ادبی نویسندگان اهل قلم خراسان با حضور سه نویسنده کتاب و سه شاعر از اعضای کتابخانه برگزار شد.

در این مراسم تکتم اختری،مسئول کتابخانه شهید مدرس ضمن تبریک حلول میلاد با برکت کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س)،گفت: دهه کرامت منشاء خیر و برکت، همچنین فرصت ارزنده ای برای ترویج آموزه های دینی و ارتقاء معرفت عمومی نسبت به اهل بیت(ع) و نیز نمایش چهره رحمانی اسلام است ، او در ادامه به معرفی جشنواره رضوی  پرداخت و ضمن اشاره به فعالیتهای فرهنگی کتابخانه شعار انتخابی امسال(خدمت کریمانه؛ مهربانی به رسم اهل بیت علیهم السلام) را به اعضا معرفی کرد.

در ادامه مراسم، افراد ضمن بحث و گفتمان و تبادل نظردرباره هنر شعر و نویسندگی به معرفی و خوانش قسمتهایی از کتابهای در عصمت نگاهی بر زندگانی حضرت فاطمه معصومه (س)، فصل فیروزه، ابوالفضل نهضت رضوی پیرامون زندگانی حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیهما السلام و مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع)  از سری کتابهای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.

همچنین از دیگر برنامه های اجرا شده در این ایام می توان اشاره داشت به برگزاری مراسم قصه گویی از کتاب مجموعه قصه های بهشتی نوشته سوسن طاقدیس و برگزاری مسابقه معماهای قرآنی توسط جناب آقای احمد محفوظی، عضو کتابخانه و مدرس حوزه و دانشگاه علوم اسلامی که برای اعضای کودک کتابخانه برگزار شد.

در این مراسم احمد محفوظی ضمن معرفی کتاب قصه های بهشتی ، به خوانش قسمتهایی از کتاب و بیان قصه های کتاب پرداخت.

 در پایان ایشان با برگزاری مسابقه معماهای قرآنی و اهدای جوایز به کودکان آنها را با مفاهیم و پیامهای قرآن با شیوه های جذاب آشنا کردند.