فهرست

فراخوان

www.iranpl.ir

تازه‌ترين اخبار

با سردار آسمانی(19)

بسته مطالعه پیشنهادی با موضوع «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی»(5)

به همت واحد منابع معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی بسته مطالعاتی پیشنهادی ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛به همت واحد منابع معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی بسته مطالعاتی پیشنهادی ارائه شده است.
 
قسمت پایانی این بسته پیشنهادی ذیلا معرفی می شود:
 


معرفی کتاب شهید سلیمانی


نویسنده مجید ملا محمدی
ناشر نشر مدرسه
سال نشر 1399
تعداد صفحات 148

 معرفی کتاب

کتاب «شهید سلیمانی» به قلم مجید ملامحمدی در قالب کتاب‌های چلچراغ برای هدف آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوان از زندگی سردار نوشته شده است.
این کتاب زندگینامه داستانی سردار از تولد تا شهادت است و به گفته نویسنده: «اغلب خاطرات و زندگی سردار برای بزرگسالان بود و نمی‌شد برای جوانان و نوجوانان به داستان تبدیل کرد بنابر این سعی کردم خصوصیات مختلفی که در شخصیت سردار بود را از جمله خلوص، شجاعت، ایثار ،پاکدامنی، دستگیری، مردم‌داری و تواضعش را برای نوشتن در این کتاب در نظر بگیرم.»
علاوه بر داستان زندگی، کتاب دارای وصیت‌نامه، عکس و تصویر، منابع و پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی است.


معرفی کتاب ما با تو سربلندیم


نویسنده ما با تو سربلندیم
ناشر نشر به نشر آستان قدس رضوی
سال نشر 1399
تعداد صفحات 40

 معرفی کتاب

این کتاب مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «ما با تو سربلندیم» می باشد
. در این اثر 18 قطعه شعر به کوشش حامد محقق و بابک نیک طلب گردآوری و چاپ شده است.

«خبرهای سرخ» از منیره هاشمی، «در قصه‌ها» از مریم زارعی، «رسم خوبی» از مرضیه تاجری، «او همیشه هست» از حامد محقق، «مانند تو مرد می‌شوم من» از اسماعیل صوفی نژاد، «چراغ آسمان» از محبوبه صمصام شریعت، «سردار دل‌ها» از طاهره اکرمی، «در راه تو» از سمیه قبادی، «جاری تر از رود» از دادیار حامدی، «غیرت همیشه برجاست» از اکرام السادات هاشمی پور، «آفتاب تاریخ» از طیبه شامانی(طناز)، «تو لبخند درختی» از مهدی طراوتی توانا، «شوق» از محمد عزیزی (نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می‌شوند.
«ما با تو سربلندیم» با تصویرگری وحید خاتمی و طراح گرافیک سعید دین پناه می باشد.


معرفی کتاب تو همیشه می مانی سردار سلیمانی


2948 نویسنده مرتضی دانشمند
ناشر بوستان کتاب
سال نشر 1399
تعداد صفحات 24

 معرفی کتاب

مجموعه شعر کودکانه «تو همیشه می مانی سردار سلیمانی» درباره حاج قاسم سلیمانی که توسط بوستان کتاب و تالیف مرتضی دانشمند منتشر شده است.
تصویرگری این کتاب توسط رقیه رضایی انجام شده است.معرفی کتاب من یک حاج قاسمم