فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

همزمان با روز مهندس انجام شد؛

تجلیل از مهندسین اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

در سالروز میلاد خواجه نصیرالدین توسی و روز مهندس، از مهندسان مجموعه کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در سالروز میلاد خواجه نصیرالدین توسی و روز مهندس، از مهندسان مجموعه کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تجلیل شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه ضمن گرامیداشت  یاد و نام بزرگان و مفاخر کشور، از ایران اسلامی به عنوان مهد بزرگان و علما و صاحبان اندیشه و علم یاد کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان  با تبریک روز مهندس و بزرگداشت نام و جایگاه رفیع خواجه نصیر الدین توسی  نامگذاری روزی به نام مهندس را با نام یکی از مفاخر برجسته ایران اسلامی بهانه ای برای تقدیر از زحمات مهندسین عنوان کرد.

وی با اشاره به کارهای ماندگاری که در حوزه عمران و پیشرفتهای زیرساختی و فناوری اطلاعات در حوزه کتابخانه های عمومی در سالهای گذشته انجام شده است گفت: نقش مهندسان در ایجاد فضاها مناسب برای مطالعه و کتابخوانی و ایجاد نشاط و اشتیاق به حضور در کتابخانه های عمومی غیر قابل انکار است.

در ادامه این مراسم از حجت پیرجاوید، حجت قلی زاده، مهدی سلطانی، مهدی بازقندی، نازنین رحیمی، سمیه خوشنود و طاهره عجم مهندسان مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تجلیل شد و لوح تقدیر مدیرکل برای دیگر مهندسان مجموعه کتابخانه های عمومی استان ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است خواجه نصیرالدین در ۵ اسفند ۵۷۹ در توس دیده به جهان گشود. به افتخار روز تولد این دانشمند بزرگ پنجم اسفند به‌عنوان روز مهندس نام‌گذاری شده است.

 
عكس های مرتبط :