فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر با حضور مرادعلی احمدزاده، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کاشمر و سایر  اعضای حقیقی و حقوقی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در ابتدا مراد علی احمدزاده، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کاشمر ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: یکی از مهمترین رسالتهای کتابخانه ها در جامعه  ترویج و رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. تحقق این امر برای داشتن جامعه ای آگاه ، سالم و با فرهنگ در گرو همکاری  و  مشارکت سایر دستگاه های اجرایی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.


در ادامه محمد فیض عارفی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های کاشمر گفت: علیرغم اینکه کتابخانه‌های عمومی کاشمر در استان و در شاخص‌های مختلف همواره جزء بهترین و فعال‌ترین کتابخانه‌ها بودند اما شیوع ویروس کرونا، چالش‌های فراوانی را در مسیر فعالیت کتابخانه‌ها به وجود آورد
.

وی افزود: با وجود محدودیت‌های ناشی از شرایط کرونا با تلاش کتابداران و علاقمندان به حوزه کتاب در تلاش هستیم تا بار دیگر کتابخانه‌های عمومی کاشمر را به ریل نشاط و پویایی بازگردانیم که خوشبختانه در چند ماهه اخیر در این مسیر توفیقات متعددی کسب کردیم.
فیض عارفی تصریح کرد: از سر گیری مجدد برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی کاشمر از قبیل خوانش کتاب، شاهنامه‌خوانی، جلسات آموزش خانواده و تربیت فرزند، رونمایی و معرفی کتاب، برنامه‌های مناسبتی، مسابقات نقاشی و... در چند ماه اخیر در دستور کار اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر بوده و اجرایی شده است.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر همچنین با اشاره به سهم نیم‌درصدی کتابخانه‌های عمومی از درآمدهای شهرداری گفت: از شهرداری کاشمر انتظار داریم در سال جاری علاوه بر پرداخت سهم کامل کتابخانه‌های عمومی، در مورد زمانبندی این پرداخت‌ها نیز به گونه‌ای عمل شود که امکان برنامه‌ریزی برای هزینه‌کرد کتابخانه‌ها وجود داشته باشد .

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد کمیته‌ای مشترک از کتابخانه‌های عمومی و شهرداری کاشمر تشکیل و میزان سهم نیم‌درصد کتابخانه‌ها در سال ۹۹ محاسبه شود.

شایان ذکر است، تصویب بودجه سال ۱۴۰۰ اداره کتابخانه‌های عمومی کاشمر، تعیین زمان‌بندی مناسب برای پرداخت سهم نیم‌درصد کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری و برنامه‌ریزی و تقسیم کار در بین ادارات فرهنگی در راستای برگزاری بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله مصوبات این جلسه بود.