فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

انتصاب

در جلسه شورای اداری شهرستان انجام شد؛

معرفی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه

در جلسه شورای اداری شهرستان تربت حیدریه آذر فرقانی به عنوان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در جلسه شورای اداری شهرستان تربت حیدریه آذر فرقانی به عنوان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه معرفی شد.

علی رستمی، معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان به ضرورت حضور زنان توانمند در بخش های مدیریتی و برنامه ریزی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از بانوان شاغل در ادارات و نهادهای دولتی، صاحب دانش تخصصی در حوزه های مختلف مدیریتی و دارای ذهن خلاق در برنامه ریزی هستند که متاسفانه نقش آنها کمتر دیده شده، درصد بسیار کمی از پست های مدیریتی و برنامه ریزی به آنها اختصاص یافته و این امر علاوه بر اینکه سیستم را از یک ظرفیت بالقوه محروم ساخته، در دراز مدت سبب کاهش راندمان کیفی و توسعه ای جامعه خواهد شد.

وی ادامه داد: آذر فرقانی سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه، چهارمین مدیر اجرایی این شهرستان که از بین بانوان فرهیخته، برگزیده شده است.

علی رستمی، بومی بودن رییس جدید این اداره را یک شاخصه مهم دانست و افزود: وی از بدنه همین اداره انتخاب شده و با حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی آشنایی کامل دارد.

فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: مهمترین درخواست از سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه این است که تمام همت خود را در افزایش فضاهای کتابخانه ای شهرستان که در دو دهه اخیر این امر تحقق نیافته است، معطوف بدارد و در این راستا باید تعاملات مثبت و سازنده ای با سایر ادارات، ارگان ها و همچنین فعالان فرهنگی داشته باشد.

پیش از این "زهره اقبال‌نیا" به عنوان مدیر بهزیستی، "نسرین شیبانی" به عنوان مدیر اداره تعاون و "فاطمه نخعی نیا" به عنوان مدیر اداره ارشاد اسلامی شهرستان تربت‌حیدریه منصوب شده بودند.