فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

انتصاب

با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام شد؛

تودیع و معارفه در اداره کتابخانه های عمومی کاشمر

با حضور نمایندمردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ با حضور حجت الاسلام جواد نیک بین،نماینده مردم کاشمر،بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام علی اکبر سبزیان،مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی محمد فیض عارفی، به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر انتخاب و از زحمات مهدی زارعی، در دوران تصدی سرپرستی اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان تقدیر شد.


نماینده مردم کاشمر بردسکن و خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ایام ماه مبارک شعبان و حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.

حجت الاسلام جواد نیک بین آینده انسانها و موفقیت و عدم موفقیت انسان در زندگی را در گرو انتخاب دوست و همنشینی با کتاب عنوان کرد.

وی همنشینی با کتاب را ضامن موفقیت و سعادت دانست و ادامه داد: هر شغلی تاثیرات خاص خود را بر شخص دارد و کتابداری، کتابخانه داری و همنشینی با کتاب در کتابخانه های عمومی نیز باعث می شود شخص روحیه ای لطیف و تودار و عمیق داشته باشد.

وی از کتابداری به عنوان یکی از بهترین شغلها یاد وتاکید کرد: تلاشهای بسیار خوب در جهت توسعه و ترویج فرهنگ کطالعه در شهرستان کاشمر انجام شده است و امیدورایم این حرکت رو به رشد و موفقیتهای حاصل شده در دوران مسئولیت جدید اداره کتابخانه های عمومی کاشمر نیز ادامه داشته باشد.


مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاشهای انجام شده در دوران گذشته مسئولیت در اداره کتابخانه های عمومی کاشمر تقدیر کرد.

وی کتابخانه ها ی عمومی را در حال حاضر نسل جدید و با کارکردهای متنوع  فرهنگی و اجتماعی دانست  که به عنوان دانشگاه مردمی و فرهنگسراهای اجتماعی پاسخگوی تمامی نیازهای اطلاعاتی و دانشی مردم در جامعه هستند.

وی شهرستان کاشمر را یکی از شهرستانهای پیشرودر حوزه کتابخانه های عمومی عنوان کردو یادآور شد: کاشمر شهر دانشمندان بزرگ و حوزه های علمیه و عالمان و اندیشمندان است و امیدواریم در دوران جدید مسئولیتی در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ظرفیتهای کتابخانه های عمومی به جایی برسد که همه مردم شهرستان از خدمات کتابخانه های عمومی استفاده کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از تلاشهای نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی به عنوان عضوی از کمیسیون تلفیق مجلس در استیفای حق نهاد کتابخانه های عمومی تشکر کرد.

وی با اشاره به شیوع بحران کرونا در سال گذشته در سطح کشور از کتابخانه های عمومی به عنوان پرچمداران فرهنگی کشور یاد کرد و ادامه داد: انصافا در سال گذشته در سال مشقتهای ناشی از این بحران، کتابخانه های عمومی استان و شهرستان کاشمر با استفاده از فضای مجازی خوش درخشیدند و در سال جاری نیز با برنامه ریزی برگزاری 14هزار برنامه و رویداد فرهنگی بخشی از این برنامه ها را در شهرستان کاشمر شاهد خواهیم بود.

در ادامه این برنامه سرپرست سابق اداره کتابخانه های عمومی و رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی کاشمر به بیان عملکرد کتابخانه ها ی عمومی در سال گذشته و تشریح برنامه های کتابخانه های شهرستان در سال پیش رو پرداختند.

در ادامه این جلسه حکم مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به محمد فیض عارفی به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر تحویل و از خدمات مهدی زارعی در طول تصدی سرپرست یاداره کتابخانه های عمومی کاشمر تجلیل شد.