1398/11/24 پنجشنبه همزمان با دهه فجر برگزار شد؛ دو نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی باهنر مشهد به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس دو نشست کتاب خوان در یاام الله دهه فجر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛  به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس دو نشست کتاب خوان در ایام الله دهه فجر برگزار شد.

برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای

به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر نشست کتاب خوان مدرسه ای با همکاری مدرسه دخترانه آئین اسلام با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

در این نشست 6 نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند. کتابهای معرفی شده توسط دانش آموزان به شرح ذیل می باشد:

«دوست خدا »نویسنده: کامران پارسی نژاد / معرفی کننده مطهره نوروزی  

در این داستان به زندگی و رفتار دو شخصیت مهم علمی، -امام محمد غزالی و سید رضی- پرداخته شده و در فضای کاملا داستانی زندگی، اندیشه و باورهای این افراد بیان شده است.

«جام جهانی در جوادیه»نویسنده: داوود امیریان / معرفی کننده ساراشهرکی

کتاب جام جهانی در جوادیه داستان چند نوجوان پایین شهری که به دنبال یک جای مناسب برای فوتبال های تابستان شان می گشتند که از قضا با پسر سفیر کانادا در ایران آشنا می شوند و مسابقه ای را در زمین خاکی محله شان ترتیب دهند

«یوسف گم گشته» نویسنده: مژگان شیخی / معرفی کننده پرنیا رفیعی

 موضوع اصلی این کتاب قرآن است. داستان زیبای زندگی حضرت یوسف(ع) قدمتی چند هزار ساله دارد. ودر این کتاب نیز همین داستان با زبانی ساده به رشته تحریر درآمده است.

« تلنگر»  نویسنده: نادر رحمت پور/ معرفی کننده فاطمه پایافر

تلنگر مجموعه اشعار نادر رحمت پور  است که در قالب غزل سروده شده است. شاعردر این مجموعه با استفاده از زبانی نرم و ساده توانسته است مضامین سنتی را بازآفرینی کند و طرحی نو در اندازد. نخستین نکته‌ای که مخاطب در مواجهه با شعر مواجه می‌شود، سادگی و خوش‌خوانی شعرهای اوست.

« آغوش درهم شکسته » نویسنده: نرگس ناظمی /معرفی کننده کتاب: کیمیا خیامی      

به پدران و مادران والدین‌سالاری که با تفکرات قبیله‌ای و ایزوله هر چند نگران زندگی و آینده فرزندان خود هستند اما بدلیل جمود فکری و نگاه تک بُعدی خواسته‌ها و احساسات آنها را با حربه مصلحت سرکوب می‌کنند.

  «درحوالی نوجوانی» نویسنده: مژگان شیخی / معرفی کننده عاطفه گلی
این کتاب شرح حال نویسنده و منجم بزرگ ایرانی، محمد بن ‏احمد ابوریحان بیرونی است.نشست  کتاب خوان کتابخانه ای
 به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس نشست کتاب خوان کتابخانه ای برگزارگردید.

برازش مسئول کتابخانه گفت:برگزاری نشست های کتابخوان در هر ماه به منظور اشتراک گزاری کتابهای خوانده شده توسط مردم و احیای کتاب خوانی و علاقمند کردن جامعه به مطالعه از اهداف مهم این نشست ها می باشد.

 افرادی که در این نشست به معرفی کتاب پرداختند به شرح زیر می باشند:  
 « تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی» نویسنده: عبدالوهاب فراتی /معرفی کننده / زهرا قرائی  

کتاب تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی (از مرجعیت امام خمینی ره تا تبعید)با بررسی خاطرات كسانی كه از نزدیك شاهد شكل‌گیری حوادث، رخدادها و جریانات سه سال اول نهضت انقلاب اسلامی بوده‌اند منبعی ارزشمند برای تاریخ انقلاب اسلامی است ...در بخشی از این کتاب آمده است .

«کتاب 1984» نویسنده: جورج اورل    مترجم : صالح حسینی / معرفی کننده عاطفه کمالیان
کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول یکی از شاهکارهای مسلم ادبیات جهان می‌باشد که تأثیر زیادی در فرهنگ عامه و رسانه‌ای جهان گذاشته است. «عارف قزوینی »، نویسنده: داریوش عابدی / معرفی کننده مریم محب جوان
ابوالقاسم عارف در حدود سال  1261 در قزوین متولد شد . پدر وی ملا های از وکلای دعاوی بود.

4.« ابوالمشاغل »،   نویسنده: نادر ابراهیمی   / معرفی کننده عایشه سباوون    
«ابوالمشاغل» از جمله زندگینامه‌های منحصر به فرد است که شیوه نگارش آن با بسیاری از آثاری که در این زمینه تالیف شده‌اند، متفاوت است. تمرکز نویسنده بر تشریح جزء به جزء برخی از حوادث در کنار قلم فوق‌العاده گیرای او

« مردباش ولی نیم کیلو باش »، نویسنده: سعیدگل محمدی  /معرفی کننده مهری باقریان   
کتاب «نیم‌ کیلو باش ولی مرد باش» مجموعه‌ای از حکایات کوتاه اخلاقی است که موضوع اصلی آن‌ها خودشناسی است و موضوعاتی چون کسب مهارت‌های زندگی در کنار محور اصلی کتاب در میان پیام‌های حکایت‌ها وجود دارد.  

« دو زن » نویسنده: آلبرتو موراویا  /معرفی کننده کتاب: لیلا قاضی  
دو زن اثرآلبرتو موراویا به طور خلاصه داستان زنی است که تلاش می کند تا از دختر نوجوانش در برابر مخاطرات مستقیم و غیر مستقیم جنگ محافظت کند.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]