1398/11/24 پنجشنبه با همکاری کتابخانه شهید بهشتی انجام شد، جشن انقلاب در پادگان تیپ 177 ارتش تربت حیدریه با همکاری کتابخانه شهید بهشتی جشن انقلاب در دبیرستان جهان آراء پادگان تیپ مستقل 177 ارتش تربت حیدریه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با همکاری کتابخانه شهید بهشتی جشن انقلاب و نشست کتاب خوان در دبیرستان جهان آراء پادگان تیپ مستقل 177 ارتش تربت حیدریه برگزار شد.

مسئول کتابخانه شهید بهشتی در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به برگزاری طرح نشست کتابخوان در مدارس، هدف از اجرای این طرح مهم فرهنگی را ترویج فرهنگ مطالعه در میان دانش آموزان و علاقمندان دانست.

مریم تورچی در توضیح نحوه ی اجرای این طرح گفت: در این طرح دانش آموزان مشخصات و خلاصه کتابهایی را که مطالعه کرده اند برای دیگر دانش آموزان در مدت زمانی کوتاهی بیان می نمایند و به این ترتیب به نوعی مفاهیم آن کتاب را با دوستان خود به اشتراک می گذارند.

 وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم ، کتاب بهترین دوست و عامل مهمی در جهت رشد و شکوفایی ذهن افراد دانست و افزود: شکوفایی استعدادها بویژه در دانش آموزان وابسته به مطالعه و بهره مندی آنان از کتاب های آموزنده و مفید است.

او با بیان اینکه در شهرستان تربت حیدریه 3 کتابخانه عمومی وجود دارد و کتابخانه شهید بهشتی به عنوان کتابخانه مرکزی دارای 3600  هزار عضو فعال میباشد، اظهار داشت: یکی از ثمرات مهم مطالعه برای دانش آموزان این است که استعدادها و توانایی ها خود را به خوبی شناسایی نمایند و بدین وسیله ضمن غنی نمودن اوقات فراغت خود، در انتخاب اهداف برای آینده شان موفق خواهند بود.

او در خاتمه با تاکید بر نقش کلیدی آموزش و پرورش در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی در میان نسل آینده ساز کشور افزود: مطالعه کردن کتابهای غیر درسی در کنار کتب درسی می تواند منشاء آثار مثبت در زندگی شخصی فرد و جامعه گردد.

در این نشست کتابهای " پلنگ سیاه" نوشته نصیر مشایخ توسط شیدا بلوچ قرایی .، " صفر ها و بیست ها " نوشته رخساره ثابتی توسط الناز میرعلی .، " مسافر ملکوت " نوشته حسین غفاری توسط مائده فصیحی .، " پاسبان جهنمی " نوشته زهرا کرمانی توسط زهرا حداد.، " آتش به اختیار " نوشته حجت ایروانی توسط سارا ابریشمی معرفی شد و در پایان جوایزی به رسم یادبود به معرفی کنندگان در این نشست اهدا شد.

اجرای سرود به نام عشق اهورایی، تئاتر انقلابی، دکلمه و اجرای لطیفه از دیگر برنامه های این جشن بود . 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]