1399/9/2 یکشنبه 4 خبر از هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سبزوار به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی با شعار دانایی ،مانایی برنامه های فرهنگی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی با شعار دانایی،مانایی فعالیت های ترویجی و فرهنگی توسط کتابخانه های عمومی سبزوار برگزار شد.

برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان
 
رئیس اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: هفته کتاب فرصت ویژه‌ای برای کتابخانه‌های عمومی است تا به ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی بپردازند.

معصومه فلاحی ادامه داد: هفته کتاب زمان مناسبی است که اقشار مختلف جامعه نسبت به موضوع کتاب و ارتباط با این یار مهربان و میزان مطالعه خودارزیابی و برنامه‌ریزی کنند و  با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری تجمعات برنامه‌های ویژه هفته کتاب و کتابخوانی امسال در بستر فضای مجازی برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سبزوار ادامه داد: در این هفته بیش از 20 برنامه متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان برای مخاطبین کتاب دوست از جمله نشست‌های مطالعاتی با حضور رابط فرهنگی در برنامه استان ایلام، حضور علی بشیری کتابدار بخش روشندلان در دو ویژه برنامه معرفی کتاب به میزبانی سبزوار ، حضور الهه رامشینی نویسنده حوزه کودک و نوجوان از جمله این برنامه ها بود.

وی یاد آور شد: برگزاری برنامه ای با عنوان چرا کتاب بخوانیم با همکاری اموزش و پرورش ، حضور کتایون شهپر راد عضو هیات علمی دانشگاه حکیم در وِیژه برنامه مادران کتابخوان کودکان موفق،حضور آذین حسین زاده، عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری با محوریت حرمت کتاب و بیش از چندین معرفی کتاب از جمله دیگر بر نامه های برگزار شده بود.

نشست صمیمانه مسئولین سبزوار و کتابداران

به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مغیسه امام جمعه، حسین شاد،سرپرست معاون استانداری وفرمانداری ،رضا شجاع مقدم، رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی،کاظم کرامت، رئیس شورا اسلامی شهر،محمد بیات مختاری فرمانده انتظامي،سید جواد سجادی نژاد رییس اداره تبلیغات اسلامی،دکترسعیدی رئیس دانشگاه آزاداسلامی ومعصومه فلاحی رئیس اداره کتابخانه ها نشست صمیمانه در جمع کتابدراران برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام مغیسه،رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به نویسندگان و کتابداران  گفت: بهترین سرمایه اندیشه های ناب است و این اندیشه ها در دل کتابخانه ها جا دارد و بوستان علما کتابخانه هاست.
 
در ادامه محمد شجاع مقدم دبیرشورای فرهنگ عمومی گزارشی از فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی که در این ایام صورت گرفته ارائه کرد و ادامه داد: در یک همدلی فرهنگی می‌توان به تاثیر مثبت نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی دست یافت.

معصومه فلاحی ،رییس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار نیز ضمن گرامیداشت هفته کتاب از حضور مسئولین و همراهی ایشان در فعالیت های ترویجی کتاب و کتابخوانی تقدیر و تشکر کرد.

بازدید مسئولین از کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار

سید علی کوشکی، شهردار سبزوار ،مهدی مقصودی رئییس کمسییون فرهنگی شورای اسلامی شهر سبزوار  از کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری بازدید کردند.

در این دیدار صمیمی شهردارشهرستان سبزوار  از تلاش قابل تقدیر در شرایط کنونی جامعه و همت ستودنی آنها در عرصه کتاب و کتابخوانی از مسئولین و کارشناسان حوزه کتاب شهرستان تقدیر کرد .

تکریم خیرین و نویسندگان شهرستان

به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب به همت شهرداری، شورای شهر، اداره ارشاد اسلامی،اداره کتابخانه های عمومی شهرستان  جهت  نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم و معرفی نویسندگان و کتابفروشی ها جاپ پرتابل های معرفی و نصب   در میدان‌های  شهری و فضاسازی با موضوع کتاب و کتابخوانی صورت گرفت.
 
 هم چچنین جهت تکریم از خیرین کتاب و کتابخانه ساز و حلب مشارکت در این امر خداپسندانه  خیرین و کتابخانه های خیر ساز نیز از طریق نصب پرتابل های شهری  در معرض دید عموم قرار گرفت.
 


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]