1399/9/2 یکشنبه در آخرین روز از هفته کتاب انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با هئیت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی در آخرین روز از هفته کتاب مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اعضای هئیت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ در آخرین روز از هفته کتاب حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با مجتبی محمودی مدیرعامل و اعضای هئیت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این دیدار ضمن تبریک هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار بر تغییر کارکرد کتابخانه های عمومی در حال حاضر از محلی به عنوان امانت و برگشت کتاب به دانشگاه مردمی و فرهنگسراهای اجتماعی برای تامین همه جانبه نیازهای اطلاعاتی جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: رسانه ها قطعا در گرایش مردم به سمت و سوی مطالعه و کتابخوانی تاثیر دارند و با برجسته کردن اخبار مربوط به حوزه کتاب می توانند به تثبیت هنجارهایی مانند مطالعه کمک کنند.

وی ادامه داد: وقتی یک خانم خانه دار عضو کتابخانه می شود به این معناست که این خانم خانه دار با مطالعه کتاب هدایت موثر و درست یه نسل را به عهده گرفته است و هر رسانه ای می تواند با توجه به این اتفاق زمینه الگو گیری و عضویت افراد دیگری را در کتابخانه های عمومی فراهم کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تاکید کرد: باید در کشور نهضت مطالعه شکل بگیرد و رسانه در شکل گیری این نهضت نقش بسزایی دارد.

حجت الاسلام سبزیان با تقدیر از حضور اعضای خانه مطبوعات خراسان رضوی در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: امیدواریم این حضور، سرآغاز پیوند و همگرایی بیشتر کتابخانه های عمومی و رسانه های استان باشد.

وی شعار اداره کل کتابخانه های عمومی برای استان را شعار استان خراسان رضوی استان کتاب،زندگی و دانایی عنوان کرد وادامه داد: انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی خانه مطبوعات، زمینه را برای همکاری بیشتر دو نهاد فرهنگی هموار خواهد کرد.

مجتبی محمودی، مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز در این جلسه از کتاب به عنوان رسانه یاد کرد وادامه داد: در حال حاضر و با گسترس فضای مجازی و ابزارهای اطلاعاتی جدید معضلی به نام شکاف اطلاعاتی را بیشتردر جامعه شاهد هستیم و همه باید تلاش کنیم تا این شکاف اطلاعاتی در جامعه کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از وظایف رسانه های عمومی قلمداد می شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی از تلاش در جهت افزایش خانواده های کتابخوان، قرار گرفتن کتاب در سبد خرید خانوار به عنوان راهکراهایی برای افزایش مطالعه یاد کرد او ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه رسالت مشترک همه نهادهای فرهنگی است و خانه مطبوعات نیز آمادگی دارد در این خصوص برنامه های مشترک با اداره کل کتابخانه های عمومی داشته باشد و عضویت اعضای خانه مطبوعات در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد شروعی بر این همکاری خواهد بود.

وی از طرح امضای تفاهم نامه مشترک خانه مطبوعات با اداره کل کتابخانه های عمومی استان استقبال کرد.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خرسان رضوی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]