1399/9/2 یکشنبه در هفته کتاب صورت گرفت؛ حضور نویسنده بومی بجستان در برنامه چاشنی کتاب و اندیشه در پنجمین روز از هفته کتاب، عباسعلی سپاهی یونسی نویسنده بومی و مطرح حوزه کودک و نوجوان میهمان برنامه چاشنی کتاب و اندیشه اداره کتابخانه های بجستان بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی عباسعلی سپاهی یونسی نویسنده بومی و برجسته حوزه کودک و نوجوان میهمان برنامه " چاشنی کتاب و اندیشه" اداره کتابخانه های شهرستان بجستان بود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان گفت: با توجه به شرایط کنونی و فراهم نبودن امکان برگزاری جلسات حضوری، برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و به خصوص در میان کودکان و نوجوانان و از طرفی توجه جامعه به ظرفیت فضای مجازی، کتابداران نیز  باید با ایجاد خلاقیت اسباب ترغیب مخاطبان را به سمت و سوی کتابخوانی در فضای مذکور فراهم کنند.

علیرضا صغیر ادامه داد: یکی از این فعالیت هایی که می تواند سبب غنای تولیدات فرهنگی و مرتبط با حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی باشد دعوت از نویسندگان مطرح کشوری است که باعث می شود مخاطبان به ویژه کودکان و نوجوانان از نزدیک نویسنده را ببینند، صحبت کنند و از زبان خود او درمورد آثارش بشنوند.

وی افزود: در این راستا با برنامه ریزی کتابداران، برنامه هایی پیش بینی شد که در پنجمین روز از هفته کتاب در قالب طرح چاشنی کتاب و اندیشه،عباسعلی سپاهی یونسی در جمع اعضای کتابخانه های شهرستان حضور یافت.

گفتنی است در دومین روز از هفته کتاب نیز اداره کتابخانه های شهرستان بجستان میزبان اسدالله شعبانی بود.

همچنین با هماهنگی های انجام شده، کارگاه آموزشی به صورت مجازی با عنوان" کتاب، تصمیم گیری، رشد و توسعه" با حضور دکتر علیرضا عطاردی دانش آموخته مقطع دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی برگزار شد.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]