1399/9/4 سه‌شنبه همزمان با هفته بسیج انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و رئیس سازمان بسیج کارمندان خراسان رضوی همزمان با هفته بسیج، مدیرکل کتابخانه های عمومی و رئیس سازمان بسیج کارمندان خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته بسیج، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان،مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با ابوالفضل کهنسال، رئیس سازمان بسیج کارمندان خراسان رضوی و سید مهدی رضوی، فرمانده بسیج ادارت پایگاه شهید طرحچی دیدار کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این دیدار ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج یکی از دستاوردهای  ناب انقلاب اسلامی است که به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی بنا شد و حافظ ارزشها و میراث گرانبهای شهدای انقلاب و اسلام است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان یکی از شاخصهای مهم هر بسیجی را توجه به کتاب و کتابخوانی و تلاش در جهت رونق این فرهنگ اصیل دانست و ادامه داد: کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان افسران جبهه دانایی نقش تربیتی در جامعه ایفا می کنند.

وی تاکید کرد: تلاش مجاهدانه و جهادی و بسیجی کتابداران کتابخانه های عمومی در ایام شیوع ویروس کرونا نیز ادامه پیدا کرد و با استفاده از فضای مجازی در سطح جامعه تسری پیدا کرد.

وی از افزایش همکاری کتابخانه های عمومی و بسیج ادارات استان استقبال کرد وادامه داد: شاید نسل اول انقلاب کمتر فرصت مطالعه و کتابخوانی پیدا کرد اما در نسلهای بعدی و در گام دوم انقلاب، مطالعه و کتابخوانی یکی از ارکان زیربنایی جامعه است و همه ما باید در راستای تحقق این امر تلاش کنیم.

ابوالفضل کهنسال، رئیس سازمان بسیج کارمندان خراسان رضوی نیز در این دیدار از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی درسازمان بسیج ادارات خراسان رضوی تقدیر کرد.

وی ادامه داد: فرهنگ بسیج یک فرهنگ عام و متعلق به همه اقشار جامعه است و امیدواریم همه ما بتوانیم مصداق بسیجی مد نظر رهبر کبیر انقلاب باشیم.

رئیس سازمان بسیج کارمندان خراسان رضوی بسیج را دایره ای باز  عنوان کرد که همه تفکرات مختلف در آن جای می گیرند و شرط اصلی حضور در این دایره باز و منسجم و هدفمند اعتقاد به ارزشهای مقدس انقلاب اسلامی  است.

کهنسال ادامه داد: بصیرت افزایی و دانش افزایی از خصوصیات اصلی بسیجی است و کتابخانه های عمومی نقشی مهم در ارتقای بصیرت و دانش اجتماعی در جامعه  ایفا می کنند.

وی ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را با روحیه بسیجی امکانپذیر دانست.

در ادامه این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از نمایشگاه کتاب بسیج در محل سازمان بسیج ادارت استان خراسان رضوی بازدید کرد و با اهدای هدایایی از مسئولان پایگاه بسیج ادارات استان تقدیر کرد.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]