1398/11/21 دوشنبه نشست کتاب خوان حماسه فجرآفرینان در کتابخانه باقرالعلوم(ع)چناران نشست کتاب خوان حماسه فجرآفرینان ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی باقرالعلوم علیه السلام چناران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوان "حماسه فجرآفرینان"  ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی باقرالعلوم علیه السلام چناران برگزار شد.

در این نشست که با حضور شماری از اعضای فجرآفرین فعال کتابخانه برگزار شد کتابهای زیر معرفی شدند:

"جوانان درباری و آرمانشهر" نوشته   سید حمید روحانی/ ارائه توسط جواد صدیق (مسئول کتابخانه)

 این اثر به روایت جذاب زندگانی جمعی از درباریان انقلابی و مسلمان می پردازد. موضوعی ناب و متناقض نما که بسیار کم از آن گفته و شنیده ایم. ماجرای تحولات روحی برخی از وابستگان دربار پهلوی و تلاش ایشان برای انقلاب از درون و زمینه سازی برای تشکیل حکومت اسلامی٬ مهم ترین محور کتاب است

"درود بر برادر ارتشی" نوشته  حمیدرضا شاه آبادی / ارائه توسط  تکتم مهدوی نسب (کتابدار کتابخانه) نويسنده در اين كتاب با اشاره به شعارهايي كه از سوي مردم و سربازان به گوش مي‌رسيد، خواننده را با حال و هواي انقلابي و شور و خروشي كه بين مردم بود آشنا مي‌كند.

" چغک"نوشته جمعی از نویسندگان -ارائه شده توسط فاطمه آبرومند( عضو فعال کتابخانه)  
                         
 این کتاب از زبان نوجوانی روایت می شود که در روزهای مبارزات نهضت اسلامی، جایگاه مخصوصی در بین مبارزان درجه یک انقلاب داشته و آیت الله خامنه ای به او لقب چُغُک را می دهد. ماجراهای کتاب مربوط به اتفاقات روزهای نهم و دهم دی ماه 1357 در مشهد است که جزء مهمترین اتفاقات دوران مبارزات ایران برضد رژیم شاهنشامی است که نویسنده آن را به خوبی روایت و به تصویر کشیده است.

 "روحانی و شاه"نوشته دزموند هارنی؛ترجمه کاوه باسمنجی))/ ارائه شده توسط علی نوروزی (عضو فعال کتابخانه)

 در این کتاب، نگارنده، حوادث انقلاب اسلامی را براساس مشاهدات خود باز می‌گوید. وی ضمن شرح حوادث و رخدادهای انقلاب، تحلیلی از این وقایع نیز به دست می‌دهد . در آغاز هر فصل، چکیده‌ای از رخدادهای سال 1357آمده، سپس همان رویدادها به صورت گزارش ثبت شده است. عناوین کتاب بدین قرار است :((شکل‌گیری توفان انقلاب)) ;((راهپیمایی‌های عظیم و قتل‌عام میدان ژاله)) ;((خمینی در پاریس با شور سخن می‌گوید)) ;((شاه در تهران دودل است)) ;((ناآرامی‌ها و دولت نظامی)) ; ((راهپیمایی‌های محرم و مهاجرت خارجیان)) ;((شاه رفت)) ;((پیگفتار :انقلاب اسلامی و پیامد آن

"مثل برف آب خواهیم شد" نوشته مسعود نوری/ ارائه شده علی علی زاده توپکانلو(عضو فعال کتابخانه)

 کتاب ذکر شده نوشته فرماندهان ارتش پهلویست.نگاهی به صحبت‌ها، اعتراف‌ها و یادداشت‌های سران ارتش شاه و دیگر مقامات حکومتی‌اش، همچنین اعترافهای مقامات خارجی که با این رژیم رابطه داشتند، گویای این حقیقت است. حقیقتی که بارها در تاریخ تکرار شده و نشان می‌دهد زمانی که ملتی به جان آمده قیام می‌کند، دیکتاتورها با هر قدرت ظاهری هم که داشته باشند، محکوم به فنا و سرنگونی هستند.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]