1398/11/29 سه‌شنبه به همت کتابداران کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه انجام گرفت؛ معرفی کتاب زن آقا در نشست کتاب خوان نقش اجتماعی زنان به همت کتابداران کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه و در ایام هفته گرامیداشت مقام مادر نشست کتاب خوان با موضوع نقش اجتماعی زنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به همت کتابداران کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه نشست کتابخوان کتابخانه ای با موضوع نقش اجتماعی زنان با حضور بانوان اعضای کتابخانه در تاریخ 28 بهمن ماه مصادف با ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار شد.

کتابدار کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه در این نشست به معرفی کتاب زن آقا، اثر زهرا کاردانی از انتشارات سوره مهر پرداخت.

نفیسه نیک کار اظهار داشت: کتاب زن آقا به خاطرات همسر یک روحانی مبلغ در یک سفر تبلیغی می پردازد و به بیان فعالیت ها و اقدامات روحانی مبلغ و زن آقا (همسر روحانی مبلغ) و جزئیات فرهنگی و آداب و رسوم و خرافات رایج در روستا می پردازد.

وی در ادامه معرفی کتاب با اشاره به تاثیر فعالیت اجتماعی زنان، گفت: زن آقا با فعالت ها و رفتاری که در روستا دارد، نگاه روستائیان را به خیلی از مسائل تغییر می دهد و اصلاح می کند. از جمله مبارزه با خرافاتی که میان روستاییان شیوع دارد. پس از تعاملات صمیمانه و دوستانه ی زن آقا با زنان روستا، روستائیان عنوان می کنند که این زن آقا با زن آقاهای قبلی فرق می کند و بر اساس همین رفتار، زن آقا آموزشها و حرفهای لازم را با پذیرش بیشتر به روستاییان ارائه می کند.

در ادامه نشست اعضای کتابخانه کتاب های خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند و به معرفی کتاب هایی همچون مفاتیح الحیاه، دعوا سفر اولویت است و کتاب توجیه المسائل کربلا پرداختند. 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]