با حضور فرمانده مدافع حرم برگزار شد؛ گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مراسم گرامیداشت چهلیمن سالگرد دفاع مقدس با عنوان «سنگر کتاب» با حضور فرمانده مدافع حرم و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مراسم گرامیداشت چهلیمن سالگرد دفاع مقدس با عنوان «سنگر کتاب» با حضور  سردار علی صلاحی، رزمنده جنگ و از فرماندهان مدافع حرم و همرزم شهید کاوه و حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در محوطه کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی در این مراسم ضمن بزرگداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، ایام هشت سال دفاع مقدس را سراسر رشادت و دلاورمردی و حماسه و ایثار دانست.

حجت الااسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: کتابخانه های عمومی سنگر حفظ و انتقال میراث بزرگ حماسه و اخلاص و ایمان رزمندگان و ایثارگران ایام دفاع مقدس هستند. در سال جاری هر کتابخانه به عنوان سنگری فرهنگی در حوزه توجه به فرهنگ مبارزه و شهادت و انتقال این میراث بزرگ ایران اسلامی به نسل جوان تلاش می کند.


 در  این مراسم برنامه خاطره گویی از ایام جنگ تحمیلی توسط رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس انجام شد.

سردار علی صلاحی، از فرماندهان مدافع حرم و همرزم شهید کاوه در این مراسم، گفت: ما در دفاع مقدس هشت سال جانانه جنگیدیم و ذره ای از خاک ایران اسلامی را به دست دشمنان ندادیم. سال ها بعد از پایان جنگ دوباره شاهد صحنه ای دیگر از حماسه و ایثار و شهادت بودیم و جوانان این مرز و بوم در  صحنه دفاع از حریم اهل بیت(ع) به میدان رفتند. جلوه های ایثار و شهادت در دفاع از حریم ولایت و شهادت مدافعان حرم نشان داد، حماسه هشت سال دفاع مقدس زنده و پویا است.

در ادامه برنامه رونمایی از اثر خوشنویسی هاشم طلائیان از شاگردان ممتاز استاد فرشچیان انجام و تابلو خوشنویسی مزین به آیات قرآن به کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) اهدا شد.
بيشتر
 [PageVisit]