در آستانه اربعین حسینی؛ طرح «به تو از دور سلام» در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد به همت حسینیه کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی طرح «به تو از دور سلام» در آستانه اربعین حسینی در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت حسینیه کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی طرح «به تو از دور سلام» در آستانه اربعین حسینی با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و با سخنرانی حجت الاسلام محمد سلطانی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام سلطانی در این مراسم ضمن تقدیر از راه اندازی حسینیه کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به آخرین فرمایشات اباعبدالله الحسین(ع) به امام سجاد(ع) در عصر روز عاشورا اشاره کرد و گفت: امام در آخرین توصیه ها به فرزند خود از ظلم به مظلوم نام می برند و ایشان را از ظلم به کسی که جز خدا پناهی ندارد، برحذر می دارند.

وی ادامه داد: روزگاری نه چندان دور در همین کشور عراق یک فرد ظالم سرکردگی رژیم بعثی را به عهده داشت و مردم مظلوم عراق به شدت تحت ظلم بودند و تمام دنیا نیز از همین فرد ظالم حمایت می کرد. خداوند اینگونه مقدر کرده بود که این رژیم سفاک و شخص رئیس آن به دست حامیان خویش به ذلت بیافتد و نابود شود.

حجت الاسلام سلطانی یادآور شد: امروز پیاده روی اربعین، شکوه و عظمت جهانی پیدا کرده است و به لطف خداوند هیچ اثری از جنایتکاران و ظالمانی مانند صدام و حامیان او مانند قذافی و حسنی مبارک نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، تبلیغات و توجیهات دشمن در بستر فضای مجازی به منظور دورشدن جوانان از ارزش های دینی و اسلامی موثر دانست و گفت: تقید به نماز اول وقت، وفای به عهد و صداقت در گفتار و عمل، از اصول موفقیت در زندگی است.

وی انقلاب اسلامی را هدیه الهی عنوان کرد و ادامه داد: خداوند اراده کرده است که این انقلاب با تمام مشکلات و دشمنی استکبار و صهیونیسم با اتصال به قدرت خداوندی به اهداف مقدس خود نایل آید.

در ادامه مراسم زیارت اربعین توسط سعید مقدم، مداح اهل بیت(ع) قرائت شد.

شایان ذکر است، مراسم «به تو از دور سلام» همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی و با دعوت از ائمه جمعه و جماعات، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و قرائت زیارت اربعین در کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی برگزار شد.

بيشتر
 [PageVisit]